Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Συμβιβασμός στο Δασάκι – Τρίποντο για Πάφο (VIDEO)

Συμβιβασμός στο Δασάκι – Τρίποντο για Πάφο (VIDEO)

ahna-sala

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε ο αγώνας στο Δασάκι μεταξύ του Εθνικού και της Νέας Σαλαμίνας. Το Αποέλ νίκησε με 1-0 τον Απόλλωνα.

ΕΘΝΙΚΟΣ-ΣΑΛΑΜΙΝΑ 1-1

1-1 το τελικό αποτέλεσμα με τις δύο ομάδες να παίρνουν από ένα βαθμό.

Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε τη νίκη ο Εθνικός, χρονικό σημείο στο οποίο ο Μορέιρα ισοφάρισε το γκολ που πέτυχε στο πρώτο ημίχρονο και στο 28ο λεπτό ο Ηλίας Βαττής.

Ο Εθνικός παραμένει χωρίς νίκη στο Πρωτάθλημα έχοντας απολογισμό δύο βαθμούς ενώ η Νέα Σαλαμίνα ανέβηκε στους τέσσερις βαθμούς.

ΕΘΝΙΚΟΣ: Σαρλίγια, Αραμπατζής, Ηλία, Σίμοφ, Ρίσπ, Κίσσι, Οσενί, Ολιβέιρα, Βαττής, Πέντα, Παϊσάο.

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Κόβατς, Γκράιμς, Εγγλέζου, Κάρολι, Ριμπέιρο, Λαμπρόπουλος, Πιντσέλι, Ρόκε, Χατζηπαντελίδης, Γκρέι, Όπερ

szólj hozzá: axna-salamina 1-1

ΑΕΠ-ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ 3-0

Τη δεύτερη της νίκη στο Πρωτάθλημα πέτυχε η Αθλητική Ένωσης Πάφος. Επιβλήθηκε με 3-0 της Αγίας Νάπας και ανέβηκε στον ένα βαθμό.

Η ομάδα της Πάφου πήρε επτά βαθμούς μέχρι τώρα, όμως ξεκίνησε το Πρωτάθλημα με -6.

Στον ένα βαθμό βρίσκεται και η Αγία Νάπα η οποία μετρά τρεις ήττες και μια ισοπαλία.

Ο Σόουζα στο 5ο λεπτό άνοιξε ο σκορ για την ΑΕΠ.  Ο Μελισσάς στο 80′ και ο Αντρεζίνιο στο 90′ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα.

Η Αγία Νάπα ολοκλήρωσε τον αγώνα με δέκα ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής του Πιερέττη με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 82′.

AEΠ: Μανόλο, Ταλ, Ιωάννου, Πετκάκης, Μελισσάς, Σίλας (34′ Κρις), Σόουζα, Σερτζιάο (57′ Ακουινάλντο), Σάουλο (20′ Αντρεζίνιο), Σάββα, Κοιλιάρας.

ΑΓΙΑ ΝΑΠΑ: Ζάγιατς, Φαμπέτα, Πιερέττης, Αφόνσο, Ρόμπσον (71′ Κατσιάνα), Ριέρα, Λάζιτς (58′ Μαρκίνιος), Μέρτακκας (79′ Σολωμού), Σοάρες, Τζίνιο, Λούσιο.

ΑΕΠ-ΑΝαπα 3-0 από thialouka