Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ 0-1

ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ 0-1

ns017133

Νέα απώλεια βαθμών για την ομάδα μας που γνώρισε την ήττα εντός έδρας από την ΑΕΚ με 0-1. Έφτιαξαν ευκαιρίες οι πράσινοι όμως ήταν άστοχοι και έτσι όταν ρίσκαραν, ο Άλεξ Ντα Σίλβα έκανε την ζημιά, χαρίζοντας στην ομάδα του το πρώτο της τρίποντο στη Λευκωσία μετά από πολλά χρόνια.

Τέλος Αγώνα ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΚ 0-1

90’+3′ Λάθος στην άμυνα μας και η ΑΕΚ μπορούσε να σκοράρει ξανά

90’+2′ Προσπάθησε να περάσει όλη την άμυνα της ΑΕΚ ο Ασίς και χάθηκε η ευκαιρία

90’+1 Απειλεί ξανά η ΑΕΚ

90’+1 Αιφνιδιάζεται ο Σοάρες που πήρε μπάλα στην καρδιά της άμυνας

90′ Συν 3 λεπτά

89′ Σουτ του Φρέντι, στο σώμα του Μουρίγιο

88′ Επιθετικό φάουλ του Φρέντι.

87′ Κερδίζει κόρνερ η ΟΜΟΝΟΙΑ. Εκτέλεσε ο Εφραίμ, μπήκε στη φάση ο Αλαμπί αλλά οι αμυντικοί απομάκρυναν. Νέο κόρνερ.

86′ Ατομική προσπάθεια του Φρέντι, τρύπωσε στην περιοχή, σταμάτησε τη φάση ο βοηθός για φάουλ. Στη συνέχεια της φάσης η ΟΜΟΝΟΙΑ σκόραρε χωρίς να μετρήσει φυσικά το τέρμα.

84′ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ 0-1. Ο Άλεξ Ντα Σίλβα σκοράρει κόντρα στην πρώην του ομάδα. Ήταν μια αντεπίθεση της ΑΕΚ και ο Βραζιλιάνος σκόραρε με σουτ στην κλειστή γωνία του Λεόνι.

83′ Σέντρα του Σπούνγκιν, διώχνουν οι παίκτες της ΑΕΚ

82′ Καλή εκτέλεση του φάουλ από το Λέο, έξω η μπάλα, δίπλα από την δεξιά κάθετη δοκό

82′ Κίτρινη: Φαν Ντάικ. Άλεξ Ντα Σίλβα στη θέση του Μαραγκού

81′ Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα μας. Θα μπορούσε ο Τράττος να αφήσει πλεονέκτημα αφού η μπάλα έφτασε στο Λέο

80′ Κεφαλιά του Φρέντι, καλή, στα χέρια του Χαϊμοφ

79′ Απομακρύνει η άμυνα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ σε σέντρα παίκτη της ΑΕΚ

78′ Σκέμπρι αντί Αβραάμ.

77′ Ορθή υπόδειξη οφσάιντ του Φρέντι και ενώ  ήταν φάτσα με το Χαίμοφ.

75′ Μαάσι αντί Πάλιτς

71′ Εφραίμ αντί Χριστοφή

71′ ΜΕγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Πιντάδο να στέλνει με κεφαλιά τη μπάλα λίγο άουτ.

69′ Καλή φάση με τον Ασσίς να ψάχνει με το κεφάλι τον Αβραάμ, δεν μπορεί να σουτάρει ο Αντρέας

68′ Εξαιρετική ενέργεια του Φρέντι που σουτάρει , ο Χαϊμοφ αποκρούει

65′ Έχει αρχίσει να σφυρίζει περίεργα στα χαφ ο Τράττος.

62′ Σέντρα του Ντε Κλερ κεφαλιά του Πιντάδο, πολύ άουτ.

60′ Και νέα τεράστια ευκαιρία με τον Άλβες να πλασάρει, και τον Μουρίγιο να αποκρούει στη γραμμή

55′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Αβραάμ να πλαγιοκωπεί, να γυρίζει και τη μπάλα να περνάει παράλληλα με τη γραμμή.

54′ Μακρινό σουτ του Άλβες, κοντράει και κόρνερ η μπάλα

51′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ ο Αβραάμ δεν προλαβαίνει το Χαϊμοφ

– Στο γήπεδο και ο Ρέικβαρτ. Αναρωτιόμαστε τι έχει να πει για τη κωμωδία της περασμένης εβδομάδας

47′ Μακρινό σουτ του Πιντάδο καμία ανησυχία

– Ντε Κλερ αντί Τζιλέτ για την ΑΕΚ

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Πολύ καλή η ΟΜΟΝΟΙΑ, δεν βρήκε όμως ακόμα το γκολ που ψάχνει. Άδικο το σκορ.

– Ένα λεπτό καθυστέρηση

44′ Συνδιασμός Χριστοφή Σπούγκιν, ο τελευταίος κάνει το γύρισμα, ο Άλβες δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση.

40′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Νέα κούρσα του Χριστοφή που δίνει στον Άλβες. Ο Αντρέ κάνει υπέροχη κίνηση ξεμαρκάρεται, και μόνος μπροστά στο τέρμα κάνει το χειρότερο δυνατό τέλειωμα.

38′ Σουτ του Πιντάδο, απόκρουση του Λεόνι

36′ Σκληρό φάουλ στο Χριστοφή από τον Γκαμπιλόντο, ο Τράττος δεν σφυρίζει.

35′ Φανταστική κούρσα του Τζίμη που κάνει το γύρισμα, ο Άλβες δεν προλαβαίνει να σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα και ο Χαϊμοφ μαζεύει.

33′ Πρώτο λάθος του Τράττου. Η ΟΜΟΝΟΙΑ έφευγε με αξιώσεις στην αντεπίθεση, ο διαιτητής έδωσε φάουλ που δεν υπήρχε.

32′ Βάζει πίεση η ΟΜΟΝΟΙΑ και παρολίγο να εκμεταλλευτεί ένα λάθος, στο τέλος ο Νούνο κάνει φάουλ στον Χαϊμοφ και κιτρινίζεται. Ορθή η απόφαση του Τράττου.

31′ Σουτ του Σκάρα, η μπάλα κοντράρει

31′ Εξαιρετικός συνδιασμός 3 παικτών μας, κέρδος ένα κόρνερ

30′ Καλή σέντρα του Λέο, ο Άλβες προσπαθεί να κάνει το κοντρόλ, σφυρίζεται επιθετικό φάουλ

29′ Φάση διαρκείας, δεν βρίσκεται κανένας στη πορεία της σέντρας του Ασσίς, κέρδος ένα κόρνερ

27′ Πολύ επικίνδυνα στη περιοχή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ η ΑΕΚ, ο Λεόνι αποκρούει το σουτ του Ζιλέτ με υπερένταση

25′ Εξαιρετική πάσα του Άλβες στον Λέο, το σουτ υπό πίεση δεν είναι καλό

24′ Κίτρινη στο Μουρίγιο για φάουλ στον Άλβες. Και αυτή ορθή.

21′ Μακρινό σουτ του Τζίμη, άστοχο

20′ Θέατρο του Πιντάδο και κάρτα από τον Τράττο. Ορθή.

14′ Πανέμορφη ντρίπλα του Άλβες που μπαίνει στη περιοχή, το τελείωμα του όμως δεν ήταν καλό αφού πιεζόταν

7′ Εξαιρετικό σουτ του Νούνο, λίγο άουτ

7΄Φάουλ με τον Αβραάμ, επιθετικό σφυρίζει ο Τράττος

3′ Σέντρα του Σοάρες, εύκολα ο Χαϊμοφ

2′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ.Εκπληκτική ενέργεια από το Χριστοφή κάνει το 1-2 μ τον Άλβες και μπαίνει στη περιοχή, το σουτ του όμως κοντράρεται και πάει στο Χαϊμοφ

1′ Έναρξη του αγώνα

– Στο γήπεδο και η ΟΜΟΝΟΙΑ, όπως και οι διαιτητές.

– Στο γήπεδο τώρα η ΑΕΚ

– Δεν έχουν μπει ακόμα στον αγωνιστικό χώρο οι δυο ομάδες.

ns017138

Α.Δημητρίου: Η ΟΜΟΝΟΙΑ δεν νοείται να παίζει χωρίς τον κόσμο της. Ο όγκος των φιλάθλων μας βρίσκεται στην πύλη Αμμοχώστου, και όλοι θα ενώσουν τις φωνές τους απόψε. Τις τελευταίες μέρες ζούμε συγκινητικές στιγμές, έρχεται κόσμος και προσφέρει λεφτά. Η βοήθεια του κόσμου είναι τεράστια, θα πρέπει να τους πούμε ένα μεγάλο ευχαριστώ. Τους θέλουμε δίπλα μας. Ελπίζουμε σήμερα οι παίκτες να παρουσιαστούν όπως πρέπει, έχουμε μεγάλη ανάγκη τη νίκη.

18:25 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες για ζέσταμα

-Μία αλλαγή σε σχέση με το προηγούμενο ματς. Ο Σοφόκλης επέλεξε το δίδυμο Αλαμπί-Παβίτσεβιτς για το κέντρο της άμυνας

Η ενδεκάδα της ΟΜΟΝΟΙΑΣ: Λεόνι, Σπούνγκιν, Αλαμπί, Παβίτσεβιτς, Σκαραμοτσίνο, Σοάρες, Λεάντρο, Ασσίς, Αβραάμ, Χριστοφή, Άλβες

(Λεβίτα, Ντάνιελσον, Ζ.Αλβες, Αντράντε, Φρέντι, Σκέμπρι, Εφραίμ) Εκτός 18αδας ο Μαργκάσα.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Χαϊμόφ, Καταλά, Φαν Ντάικ, Ζιλέ, Δημητρίου, Μαραγκός, Νακατζίμα, Μουρίγιο, Καμπιλόντο, Πάλιτς, Πιντάδο

(Ρομέρο, Σεράν, Ντα Σίλβα, Ντάεμεν, Ματσί, Ντε Κλερ, Παύλου)

Ώρα: 19:00

Διαιτητής: Τράττου Λεόντιος
Βοηθοί: Αριστείδης Χρίστου-Ανδρέου Π. Ανδρέας
4ος: Μασιάς Δημήτρης