Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ «Διπλό» με τριάρα

«Διπλό» με τριάρα

u152011

Με τριάρα συνέχισε το κυνήγι της κορυφής η ομάδα των παίδων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ στο πρωτάθλημα κάτω των  15 ετών. Οι πράσινοι του Χάρη Καλλικά νίκησαν με 3-0 εκτός έδρας τον Χαλκάνορα, σε αγώνα που έγινε το απόγευμα στο Δάλι.

Ο Άλεξ Ηροδότου έβαλε μπροστά την ομάδα μας στο πρώτο ημίχρονο ενώ η πίεση από πλευράς ΟΜΟΝΟΙΑΣ ήταν συνεχής για διεύρυνση του σκορ, κάτι που τελικά έγινε στο δεύτερο 40λεπτο. Ο Μιχάλης Κλαρκ (U13) πέρασε ως αλλαγή στο ημίχρονο και και με δύο προσωπικά γκολ, έκλεψε κυριολεκτικά την παράσταση.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ βρίσκεται στην 3η θέση και στο -6 από την κορυφή. Για την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν οι: Οικονομίδης, Χανναπάς, Πιτταράς, Ευαγγέλου (Χαραλάμπους), Αντωνίου Π., Φιάκας, Βαρελάς (Κλαρκ), Νέστωρος (Χατζιηπέτρου), Πελαγίας, Ονισηφόρου (Λοΐζου), Ηροδότου (Αντωνίου Χ.).