Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Πανηγυρική πρόκριση με Τάκη και Παναγιώτου η Εθνική Νέων!

Πανηγυρική πρόκριση με Τάκη και Παναγιώτου η Εθνική Νέων!

u19-celeb

Στην επόμενη φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-19 της UEFA πέρασε η Εθνική ομάδα της Κύπρου, μετά τη σημερινή ισοπαλία (1-1) με το Μαυροβούνιο. Το γκολ της Κύπρου πέτυχε ο Μηνάς Αντωνίου στο 13′.

Ο Απόστολος Μακρίδης χρησιμοποίησε και τους δύο ποδοσφαιριστές της ομάδας μας. Ο κεντρικός αμυντικός της ομάδας των Νέων, Χριστάκης Κωνσταντίνου, ήταν στην αρχική ενδεκάδα της Εθνικής και αγωνίστηκε για όλο το 90λεπτο ενώ ο ακραίος Αντρέας Παναγιώτου, μπήκε στον αγώνα στο 35ο λεπτό.

Αυτή είναι η δεύτερη χρονιά που η Εθνική Νέων προκρίνεται στο Elite Round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U-19 της UEFA και θα πρέπει να είμαστε περήφανοι για το επίτευγμα τους αλλά και ότι στο ρόστερ βρίσκονται δύο νεαροί από την ομάδα μας.
ΚΥΠΡΟΣ: Παναγή, Θεμιστοκλέους, Κωνσταντίνου Χρ. , Κυριάκου Α., Σαμμούτης, Λοϊζίδης (35′ Παναγιώτου Α. ), Κυριάκου Χ. (71′ Νεοφύτου) , Ανδρέου, Μαυράκης (46′ Σ. Παναγιώτου), Μιχαηλίδης, Αντωνίου.