Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΠ 4-2 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕΠ 4-2 (vids)

Επιστροφή στις νίκες για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Οι πράσινοι έπιασαν καλή απόδοση, δημιούργησαν μπόλικες φάσεις, έλεγχαν τον αγώνα με τρία γκολ υπέρ τους, όμως δεν έλειψαν τα ατομικά λάθη, που έβαλαν ξανά τον αντίπαλο μέσα στο παιχνίδι. Ευτυχώς ήρθε το 4ο γκολ και η νίκη.

Τέλος Αγώνα.

92′ Σέντρα προς τον Φρέντι, απομακρύνει η άμυνα

Ζήτησε πέναλτι η Πάφος στην περιοχή

Τρία τα λεπτά της καθυστέρησης

89′ Αλλαγή μέσα ο Μάριος έξω ο Εφραίμ

-Μαζική αποχώρηση μετά τον γκολ μας! Ανεξήγητο

88′ ΓΚΟΛΛΛΛ! Ο Ζοάο Άλβες σκοράρει και διορθώνει το τραγικό του λάθος προηγουμένως! Ο Φρέντι μπήκε μέσα στην περιοχή και έδωσε πάσα στον Πορτογάλο που με μονοκόμματο σουτ σκοράρει!

87′ Επιμένει η Πάφος. Όπως όπως η άμυνα μας!

-Άλλη ΟΜΟΝΟΙΑ βλέπουμε το τελευταίο δεκάλεπτο. Άγχος, λάθη και όχι μόνο στο παιχνίδι των πρασίνων.

86′ Νέα ευκαιρία για την Πάφο, σουτ του Σίλας, στα χέρια του Λεβίτα.

84′ Κερδίζει κόρνερ η Πάφος. Με τις γροθιές ο Λεβίτα

83′ Λάθη επί λαθών στον χώρο του κέντρου

– Αρκετοί φίλοι της ομάδας μας στο 3-1 ξεκίνησαν να αποχωρούν!

80′ Γκολ για την Πάφο 3-2. Τρομερό λάθος στο κέντρο από τον Ζοάο Άλβες και ο Σίλας σκοράρει στην αντεπίθεση! Απίστευτο.

79′ Κερδίζει φάουλ ο Σκάρα,  αριστερά όπως επιτίθεται η ΟΜΟΝΟΙΑ. Εκτέλεσε ο Σοάρες και έδιωξε η άμυνα

77′ Γκολ για ΑΕΠ 3-1. Το γκολ μετά από φάουλ για την ΑΕΠ, έξω από την περιοχή. Εκτέλεσε ο Σίλας η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε στο πλεκτό του Λεβίτα που δεν μπόρεσε να κάτι.

76′ Εξαιρετική ατομική του Σοάρες, το σουτ του όμως πάει άουτ.

75′ Νέο σουτ, του Εφραίμ, απόκρουση

75′ Σουτ του Φρέντι μετά από πάσα του Σπούγκιν, απόκρουση του Ρέινα

70′ Ζοάο Άλβες αντί του Λεάντρο

68′ Κάρτα στο Σκαραμοτσίνο.

– Ήταν η ωραία κούρσα του Χριστοφή, που έδωσε στο Μαργκάσα στο μικρό τετράγωνο, ο Ρενάτο σούταρε δυνατά και 3-0

65′ ΓΚΟΟΟΟΛ Πρώτη επαφή και γκολ για το Μαργκάσα!

61′ Μαργκάσα αντί του Σκέμπρι.

60′ Καλή εκτέλεση φάουλ από το Χριστοφή η μπάλα άουτ

– Ετοιμάζει Μαργκάσα ο Τόνι.

59′ Φάουλ για κάρτα από τον κιτρινισμένο Κοιλιάρα, ο Χριστοδούλου του τη χαρίζει.

57′ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στο Φρέντι και ενώ ο Αγκολέζος ήταν έτοιμος να σκοράρει.

55′ Σουτ του Γαρπόζη, εύκολη απόκρουση του Λεβίτα

53′ ΓΚΟΟΟΟΛ Πανέμορφο γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Χριστοφή τη συρτή μπαλιά, ο Εφραίμ το δυνατό σουτ με τη πρώτη και 2-0.

51′ Ζητάει πέναλτι για χέρι η ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Ρεφ θεωρεί πως η μπάλα κτύπησε στο στήθος του Σάββα.

46′ Έναρξη Δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου
45′ Σουτ του Φρέντι, λίγο άουτ.

– Άλλη μια απόδειξη ότι οι διαιτητές στη Κύπρο είναι ΑΧΡΗΣΤΟΙ. Τρία λεπτά διακοπή στο πέναλτι, άλλοι 2 τραυματισμοί και ο τέταρτος δείχνει καθυστέρηση πρώτου ημιχρόνου 1 λεπτό. Ήμαρτον.

39′ Σουτ του Σοάρες, αποκρούει ο Ρέινα. Μακράν ο κορυφαίος της Πάφου ο Ισπανός πορτιέρο.

– Πρέπει να βάλει δεύτερο η ΟΜΟΝΟΙΑ, να μην τρέχουμε πάλι στο τέλος.

37′ Καλό σουτ του Χριστοφή, άουτ

36′ Φανταστική απόκρουση του Ρέινα σε δυνατό κοντινό σουτ του Χριστοφή.

30′ Καταπληκτική εκτέλεση φάουλ από τονΣοάρες, από πλάγια θέση, ο Ρέινα αποκρούει με υπερένταση σε κόρνερ.

25′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία με το Σκέμπρι. Ο Χριστοφή έκανε ωραία μπαλιά και κάθετη στον Μαλτέζο που πλάσαρε, ο Ρέινα όμως αποκρούει.

20′ Εφραίμ στη σέντρα, ο Αντράντε την κεφαλιά, λίγο άουτ

19′ Νέα μεγάλη φάση με το Φρέντι να σουτάρει, τον Ρέινα να αποκρύει και τη μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι.

19′ Φάση διαρκείας για την ΟΜΟΝΟΙΑ, που καταλήγει σε ένα σουτ του Χριστοφή που πάει άουτ.

18′ Φανταστική μπαλιά 30 μέτρων του Αντράντε στο Χριστοφή, ο Τζίμης δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ και να βγει φάτσα με τον Ρέινα.

16′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ, όταν μετά από ωραία κούρσα του Χριστοφή και συρτή μπαλιά, αμυντικός προλαβαίνει πριν ο Εφραίμ σπρώξει τη μπάλα στα δίκτυα.

14′ Μακρινό σουτ του Κρις, άουτ

11′ Εξαιρετικό εν κινήση σουτ του Σκέμπρι, γλύφει το δοκάρι

10′ Κόρνερ για την ΑΕΠ που περνάει χωρίς κίνδυνο

8′ Νέο φάουλ ορισμός της κάρτας από το Ταλ που είναι ήδη χρεωμένος. Ο Χριστοδούλου ΔΕΙΛΙΑΖΕΙ να δώσει τη δεύτερη κίτρινη.

6′ ΓΚΟΟΟΛ Ο Φρέντι ευστοχεί και 1-0. Δεν αλλάζει πάντως το γεγονός, πως ο Ταλ έπρεπε να αποβληθεί.

– Δίνει κίτρινη. Μιλάμε για τον ΟΡΙΣΜΟ ΤΗΣ ΚΟΚΚΙΝΗΣ. Και με νωπές τις μνήμες της αποβολής του Αλαμπί!

– Ολοκάθαρη η παράβαση, ολοκάθαρη και η κόκκινη. Για να δούμε αν θα τη δώσει.

4′ Πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ σε ανατροπή του Φρέντι. Καθαρό το πέναλτι, για να δούμε αν θα δώσει κόκκινη ο Χριστοδούλου.

3΄Εξαιρετικό σουτ του Λεάντρο, η μπάλα γλύφει το δοκάρι

– Σε σχηματισμό 4-4-2 φαίνεται να παρατάσσεται η ΟΜΟΝΟΙΑ, με το Σκέμπρι να είναι περιφερειακός

1′ Έναρξη

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Σπούνγκιν, Ντάνιελσον, Αντράντε, Σκαραμοτσίνο, Σοάρες, Λεάντρο, Σκέμπρι, Εφραίμ, Χριστοφή, Φρέντι

(Λεόνι, Κυριάκου, Χαραλάμπους, Ζ.Άλβες, Μαργκάσα, Δημητρίου, Α.Άλβες)

ΑΕΠ: Ρέινα, Σάββα, Ταλ, Ιωάννου, Κοιλιάρας, Σίλας, Αγκουινάλντο, Κρις, Γαρπόζης, Μπαλού, Σόουζα

Διαιτητής: Α.Χριστοδούλου (Χαρωνιτάκης – Καλησπέρας)

Pregame

– Στο γήπεδο οι δυο ομάδες και το τρίο της διαιτησίας.

-Καταθλιπτική η εικόνα στις εξέδρες… Τι να σκέφτονται άραγε αυτοί που οδήγησαν την ομάδα μας σε αυτό το σημείο;

-17:50 Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα των ομάδων

Κόσμος στο Δυτικό ταμείο – 17:45

Α.Δημητρίου: Είναι ένα παιχνίδι το οποίο θέλουμε να κερδίσουμε. Θα προσπαθήσουμε να παρουσιάσουμε ένα διαφορετικό πρόσωπο σήμερα και να πάρουμε το παιχνίδι. Η Πάφος είναι καλή ομάδα και όταν νικήσουμε θα δούμε τη συνέχεια. Είναι αρνητικό που δεν είναι ξανά η ίδια ενδεκάδα, αυτά είναι τα δεδομένα όμως. Είναι υποχρεωμένοι όποιοι και αν παίξουν να δώσουν το καλύτερο τους εαυτό για τη νίκη.

Χρειάζονται όλοι σε αυτή την προσπάθεια. Το πλάνο σωτηρίας είναι ρεαλιστικό. Θέλουμε να ρίξουμε το μπάτζετ και μέσα από τις αλλαγές που θα γίνουν θα καλυφθεί το χρέος. Με σωστές και σοφές επιλογές θα πετύχει το πλάνο. Δεν τίθεται θέμα να ρίξουμε το επίπεδο της ομάδας. Είναι συγκινητικό και σημαντικό που οι οργανωμένοι δείχνουν ότι αγαπούν την ομάδα τους ευχαριστούμε.

-Επιθετικό σχήμα από τον Σαβέφσκι, που έχει στην ίδια ενδεκάδα τους Φρέντι και Σκέμπρι αλλά και τους ακραίους Χριστοφή και Εφραίμ. Ο κόουτς διατηρεί τον Σκάρα στο αριστερό άκρο αφού ο Μαργκάσα δεν μπορεί να βγάλει ενενηντάλεπτο ακόμη.

Άδειο στην πρώτη τους βόλτα

-17:25 Στον αγωνιστικό χώρο η ΟΜΟΝΟΙΑ. Χειροκρότημα από τους λιγοστούς μας φίλους που είναι στο ΓΣΠ