Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Δικαίωσαν πλήρως αυτά που έλεγε ο Τόνι

Δικαίωσαν πλήρως αυτά που έλεγε ο Τόνι

img_9659

Θα προτιμούσαμε να γράφαμε αντί αυτό το άρθρο, για την απίστευτη εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου, ή την εξωπραγματική απόδοση του Χριστοφή στο ίδιο διάστημα. Αφού όμως εξελίχθηκε έτσι ο αγώνας, θεωρούμε πιο σημαντικό να κρούσουμε το κώδωνα του κινδύνου.

Στην δημοσιογραφική διάσκεψη της περασμένης εβδομάδας λοιπόν, ο Σαβέφσκι εξέπληξε αρκετούς, αφού έξεφρασε το παράπονο του για τις πολλές χαμένες ευκαιρίες. Ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα είπε, πρέπει να κάνεις γκολ τις ευκαιρίες σου. Η σημερινή ΟΜΟΝΟΙΑ του πρώτου ημιχρόνου, θα έπρεπε να κερδίζει 4-0. Ακόμα και στο δεύτερο ημίχρονο που δεν ήταν τόσο καλό, οι πράσινοι μπήκαν με 2 ευκαιρίες να κάνουν τουλάχιστον τα γκολ τους 3. Δεν το έπραξαν και στο τέλος κινδύνεψαν.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ έχει παίξει πιθανότατα το πιο όμορφο ποδόσφαιρο στο πρωτάθλημα. Σε όλα τα ματς που έχασε, προηγήθηκαν ευκαιρίες που δεν χάνονταν! Καλές οι εμφανίσεις λοιπόν, καλύτερες όμως αυτές με γκολ και βαθμούς, για αυτό όλη η ομάδα πρέπει να είναι πιο προσεκτική μπροστά στο τέρμα.