Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ-Ολυμπιακός 2-0 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ-Ολυμπιακός 2-0 (vids)

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα μας. Ελπίζουμε αυτή η νίκη να δώσει ώθηση στους πράσινους ενόψει της συνέχειας του πρωταθλήματος. Τα γκολ για το τριφύλλι πέτυχε ο Φρέντι Ντος Σάντος.

90’+3′ Τέλος αγώνα.

90’+2′ Αποκρούει ο Κάπσα σε σουτ

90’+1′ Μέσα ο Χριστόφορος στη θέση του Εφραίμ

+ 3 λεπτά

89′ Καλή σέντρα του Μαργκάσα, κεφαλιά του Εφραίμ προς το πέναλτι, απομακρύνει η άμυνα

88′ Ο Κόστα παίρνει με τα χέρια την μπάλα πριν αυτή βγει εκτός. Κίτρινη κάρτα.

87′ Σουτ του Παχίπη, στην αγκαλιά του Λεβίτα

85′ Ο κόσμος τραγουδάει το ίδιο σύνθημα που ανάγκασε τον Αναστασίου να διακόψει μια φορά αγώνα της ομάδας μας! Αυτή τη φορά δεν το κάνει.

84′ Γκολ για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Ντάνιελσον, το γκολ ακυρώνεται διότι ο Φρέντι ήταν σε θέση οφσάιντ και επηρέαζε την φάση

83′ Φάουλ για την ΟΜΟΝΟΙΑ, αριστερά όπως επιτίθεται.

81′ Επιθετικό φάουλ από τον Ολυμπιακό και η μπάλα στην κατοχή της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

78′ Ασσίς αντί του Χριστοφή που αποθεώνεται

77′ Και νέα μεγάλη ευκαιρία, μετά από πανέμορφο ξεδίπλωμα επίθεσης, ο Μαργκάσα προσπαθεί να στρώσει στον Φρέντι, ο Κάπσα αποκρούει.

76′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ ο Φρέντι όμως δεν πασάρει στον Χριστοφή, προτιμάει να τελειώσει μόνος του τη φάση και χάνει.

68′ Μαργκάσα αντί του Αντρέ Σκέμπρι

65′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ Δεύτερο γκολ για τον Φρέντι και 2-0!

65′ Πέναλτι για την ΟΜΟΝΟΙΑ σε χέρι του Ντουάρτε. Δικαιώνει τον ρεφ το τηλεοπτικό ριπλέι.

62′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Πιέρο Σωτηρίου να σουτάρει δυνατά από κοντά και τη μπάλα να πάει άουτ.

60′ Μαρτίνεθ αντί του Σταμπολίεφ

54′ Επικίνδυνο φάουλ του Ντουάρτε, με υπερένταση ο Λεβίτα

52′ Φανταστική κούρσα από το Χριστοφή, η μπαλιά του όμως αποκρούεται. Πραγματικά όταν βρει χώρο ο Δημήτρης δεν σταματάει με τίποτα

50′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Αντράντε να παίρνει κεφαλιά από κοντά, στα χέρια του Κάπσα

49′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Φρέντι Ντο Σάντος υπέροχη κίνηση, υπέροχο σουτ στη γωνιά και επιτέλους νικιέται ο Κάπσα!

– Στην μετάδοση της LTV έχουν αναφέρει πως από άλλη κάμερα, η μπάλα φαίνεται να μην περνάει τη γραμμή στη φάση του 27′.

46′ Έναρξη Δευτέρου ημιχρόνου

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ: Καλή η ΟΜΟΝΟΙΑ ως το 30′, κάπου εκεί και με το λάθος του Λεβίτα, έχασε το ρυθμό της και ήταν από μέτρια εώς κακή.

45′ Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ολυμπιακό. Η μπάλα κοντράρει και πάει κόρνερ

44′ Σουτ του Ντε Κάστρο, αποκρούει ο Λεβίτα

43′ Φάση διαρκείας για την ΟΜΟΝΟΙΑ που καταλήγει με ένα σουτ του Χριστοφή που πάει ψηλά άουτ.

40′ Βοηθός και διαιτητής αποδεικνύουν αυτό που ξέρουμε όλοι, ότι είναι γελοίοι. Δεν ξέρουν τι σφυράνε, σε ποια πλευρά το σφυράνε και για ποιον αφήνουν πλεονέκτημα. Ξεκάθαρο φάουλ στο Χριστοφή, ο βοηθός δίνει φάουλ για τον Ολυμπιακό, ο Αναστασίου για λίγο το παίρνει πάνω του και μετά αποφασίζει να δώσει φάουλ για τους μαυροπράσινους.

39′ Χαμηλή μπαλιά του Εφραίμ, προλαβαίνει τον Φρέντι ο εξαιρετικός Κάπσα

37′ Μπλοκάρει ο Λεβίτα σε μπαλιά στην περιοχή

36′ Δυνατή σέντρα του Τζίμη στην περιοχή, περνά άουτ

35′ Φάουλ στο χώρο του κέντρου δίνει ο Αναστασίου και ξεσηκώνεται ο πάγκος μας.

-΄Εχει αναστατωθεί ολόκληρη η ομάδα αλλά και η κερκίδα από το λάθος. Φέτος θα τα δούμε όλα

27′ Απίστευτο λάθος του Λεβίτα που παρολίγο να φέρει το γκολ για τον Ολυμπιακό. Τελείως μόνος χάνει τη μπάλα από μπαλιά, ο Χάρης Κυριάκου σαν από μηχανής Θεός αποκρούει στη γραμμή. Ίσως και να πέρασε η μπάλα, δεν ξεκαθαρίζει το ριπλέι, αφού η φάση είναι πολύ δύσκολη.

26′ Τεράστια χαμένη ευκαιρία από το Φρέντι. Υπέροχη μπαλιά του Σκέμπρι, ο Αγκολέζος μόνος από το μικρό τετράγωνο πιάνει κεφαλιά στα χέρια του Κάπσα.

23′ Το τρίτο φέρνει κεφαλιά του Φρέντι, αδύναμη όμως στα χέρια του Κάπσα

23′ Τρία συνεχόμενα κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ

21′ Εκτελεστής ο Χριστοφή, λίγο άουτ

20′ Πολύ όμορφη κίνηση από τον Σκάρα και φάουλ για κάρτα από τον Πελαγία, του χαρίζεται ο Αναστασίου

17′ Καλή εκτέλεση κόρνερ του Σοάρες, ο Ντανιέλσον δεν προλαβαίνει

15′ Άσχημη σύγκρουση του Πελαγία με τον Εφραίμ. Και οι δυο παίκτες στο έδαφος. Δεν υπήρχε πρόθεση αλλά κτύπησαν και οι 2, κίτρινη στον Εφραίμ από το φάση.

15′ Πρώτη κάρτα στον αγώνα για σκληρό φάουλ με τα δυο του Πελαγία στο Φρέντι

13′ Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Φάουλ λίγο κάτω από το κέντρο του γηπέδου που εκτελείται με γέμισμα,  ο Πελαγίας προλαβαίνει την έξοδο του Λεβίτα, ευτυχώς η κεφαλιά πάει ψηλά άουτ.

9′ Τεράστια απόκρουση από τον Κάπσα σε σουτ του Εφραίμ από το ύψος της περιοχής

7′ Επικίνδυνα στην περιοχή ο Φρέντι, ο Αναστασίου ανακαλύπτει επιθετικό φάουλ

5′ Λάθος του Λέο στα χαφ, που δίνει την ευκαιρία στο Σταμπολίεφ να σουτάρει δυνατά, ο Λεβίτα σε κόρνερ

3′ Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Φρέντι και Χριστοφή συνδιάστηκαν πανέμορφα, ο Φρέντι με το αριστερό έπιασε συρτό χαμηλό σουτ, ο Κάπσα όμως έκανε σπουδαία επέμβαση

1′ Σουτ του Πιέρου Σωτηρίου, πολύ άουτ.

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Κυριάκου, Ντανιέλσον, Ατράντε, Σκαραμοτσίνο, Σοάρες, Λεάντρο, Σκέμπρι, Χριστοφή, Εφραίμ, Φρέντι

Γιαννίκογλου, Μαργκάσα, Ζ.’Αλβες, Δημητρίου, Χαραλάμπους, Ασίς, Α.Άλβες.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κάπσα, Σταμπολτζίεφ, Ενρίκε, Πελαγίας, Κάστρο, Ντε Πίνα, Τσιντί, Κόστα, Σωτηρίου, Ντουάρτε, Ντζικινέ
(Παναγή, Πολυκάρπου, Νικολάου, Μιχαήλ, Παχίπης, Παναγιώτου, Μαρτίνεζ)

Διαιτητής: Αναστασίου Γ. (Πέτρου και Χρίστου)

PreGame:

– Ντουάρντε και Σοάρες είχαν θερμό εναγκαλισμό

-Στο γήπεδο και ο Ολυμπιακός, όπως και το τρίο της διαιτησίας.

– Στο γήπεδο τώρα η ΟΜΟΝΟΙΑ

– Στα αποδυτήρια οι δυο ομάδες.

– Μεγάλη ευκαιρία για το Χάρη να δείξει τι αξίζει. Τις τελευταίες εβδομάδες πήγαινε εξαιρετικά στην προπόνηση, με αποτέλεσμα να αποσπά μπράβο τόσο από τον προπονητή του όσο και από συμπαίκτες του. Ελπίζουμε εκείνη όλη η ενέργεια να βγει και στο γήπεδο.

-Ο Τζίμης όχι μόνο μπήκε στην αποστολή αλλά βρίσκεται και στην ενδεκάδα!

-Πρώτη παρουσία φέτος στην ενδεκάδα για τον Χάρη Κυριάκου.  Ο νεαρός ποδοσφαιριστής θα καλύψει το κενό του Γιουβάλ Σπούνγκιν.

Α.Δημητρίου: “Μαθηματικά υπάρχουν οι βαθμοί. Ωστόσο το πόσο εφικτό είναι ή όχι, ο καθένας μπορεί να το κρίνει. Είμαστε στην 6η θέση αλλά η απόδοση δεν είναι για αυτή τη θέση. Είναι σημαντικό το σημερινό παιχνίδι. Θέλουμε να σταθεροποιήσουμε την απόδοση μας και να περιορίσουμε τα κενά διαστήματα. Πάνω απ όλα να κερδίσουμε με καλή εμφάνιση. Για αυτοπεποίθηση και ηθικό”