Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ-Εθνικός 2-0 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ-Εθνικός 2-0 (vids)

sak_8570

Το live της αναμέτρησης της ΟΜΟΝΟΙΑΣ κόντρα στην Άχνα.

Τέλος του αγώνα: Εύκολη πρόκριση και ο κόσμος ζητάει από ους παίκτες να γλεντήσουν το Αποέλ.

91′ Σκληρό φάουλ του Χριστοφή στον Φρέντι και κάρτα. Ηθικός όνομα και πράμα, στο 91 να κάνει τέτοια φάουλ.

90′ Σουτ του Αουρέλιο, ψηλά άουτ.

87′ Σέντρα του Φρέντι, ο Άλβες με κεφαλιά στρώνει στο Σκέμπρι, από κοντά το σουτ, αποκρούει ο Σαρλίγια.

85′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ 2-0 και πάλι ο Άλβες! Μισό και κάτι γκολ από το Φρέντι που έκανε υπέροχη κούρσα και έδωσε έτοιμο γκολ στον Βραζιλιάνο.

79′ Βαττής αντί Πιτσιλλίδη

72′ Έξω ο Σίλας μέσω ο Παϊσάο, έξω και ο Ηλία μέσα ο Μιχαήλ.

68′ Φρέντι αντί του Λεάντρο

65′ Ωραία σέντρα του Αντρέ, κεφαλιά του Σκέμπρι αποκρούει ο Σαρλίγια.

64′ Ζοάο αντί του Γιώργου Εφραίμ

62′ Τέταρτη φορά που ο Μασίνουα κάνει κοντρόλ με το χέρι. Στην πέμπτη υπολογίζουμε να ανταλλάξουν τηλέφωνα με το διαιτητή.

59′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ Αντρέ Άλβες με κεφαλιά και 1-0! Φάουλ του Μαργκάσα, κεφαλιά του Αντρέ και γκολ!

58′ Μεγάλη ευκαιρία με το Μαργκάσα να σουτάρει από το πέναλτι και τον Σαρλίγια να αποκρούει.

– Έχει φωνάξει το Ζοάο ο Τόνι

50′ Πρώτο σουτ στον αγώνα για την Άχνα από το Σίλας. Άουτ.

48′ Πολύ σκληρό φάουλ του Πιτσιλλίδη στον Μαργκάσα και κάρτα. Αν του την έδινες όταν έπρεπε κύριε Νικολάου, δεν θα κινδύνευε η ακεραιότητα των παικτών μας.

47′ Εξαιρετική μπαλιά του Άλβες στην πλάτη της άμυνας, ο Εφραίμ με την πρώτη ψάχνει τον Αβραάμ, η μπάλα αποκρούεται.

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

– Αλλαγή με την έναρξη για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Σκάρα αντί Αντράντε, ότι κι αν σημαίνει αυτό ενόψει Αποέλ.

Τέλος ημιχρόνου

45′ Πανέμορφη κίνηση του Άλβες που σουτάρει, αποκρούει ο Σαρλίγια.

44′ Χέρι του Μασίνουα, καμία κάρτα

43΄ Καρατιά του Ηλία στον Φιλιώτη καμία κάρτα

42′ Πολύ καλή σέντρα του Άλβες, η κεφαλιά του Σκέμπρι όμως πάει άουτ.

41′ Εξαιρετικό μακρινό σουτ του Μαργκάσα, αποκρούει σε κόρνερ ο Σαρλίγια.

37′ Σουτ του Εφραίμ, η μπάλα κόρνερ

35′ δυο συνεχόμενα κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ δεν φέρνουν κάτι αξιοσημείωτο.

33′ Με γροθιές ο Λεόνι σε κόρνερ και βγαίνει στον αιφνιδιασμό η ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο Αβραάμ έκανε ντρίπλα και επιχείρησε πάσα στον Εφραίμ, ο Περικλέους όμως απέκρουσε.

31′ Πολύ σκληρό φάουλ στον Άλβες με τα 2 από τον Περικλέους! Νικολάου και βοηθός δεν δείχνουν καν φάουλ!! Μιλάμε για το ίδιο τραγικό άτομο που ανακάλυψε κόκκινη του Αλαμπί κόντρα στον Απόλλωνα και τώρα το παίζει ανεκτικός στο σκληρό παιχνίδι. Άλλο δυνατό, άλλο σκληρό και αντιαθλητικό κύριε Νικολάου.

29′ Παίζει με τη νοημοσύνη μας ο Νικολάου που επιτρέπει στους παίκτες της Άχνας να είναι στα δυο μέτρα σε κόρνερ.

26′ Σκληρό φάουλ του Περικλέους στον Αβραάμ. Ο Νικολάου προσεγγίζει τον Περικλέους με το γνωστό ύφος “θα πάμε για καφέ;” που έχουν όλοι οι διαιτητές όταν παίκτης κάνει σκληρό φάουλ σε παίκτη της ΟΜΟΝΟΙΑΣ.

23′ Σουτ του Εφραίμ που κοντράρει, ο Σαρίγια αποκρούει με υπερένταση.

11′ Εξαιρετική κίνηση του Χριστόφορου που περνάει 2 παίκτες και κερδίζει κόρνερ.

10′ Καλή σέντρα του Μπούντεν, ο Λεόνι θα διώξει με γροθιά.

6′ Ωραία κίνηση και πάσα του Φιλιώτη στον Εφραίμ, η σέντρα του τελευταίου θα αποκρουστεί

2′ Πρώτη υποψία φάσης με γύρισμα του Εφραίμ που αποκρούεται

– Αριστερό μπακ τελικά ο Αβραάμ και μπροστά του ο Χριστόφορος.

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεόνι, Φιλιώτης, Αλαμπί, Αντράντε, Χαραλάμπους, Λέο, Μαργκάσα, Σκέμπρι, Εφραίμ, Αβραάμ, Άλβες
[Γιαννίκογλου, Σπούνγκιν, Σκαρα, Ζοάο, Δημητρίου, Φρέντι, Χριστοφή]

ΕΘΝΙΚΟΣ: Σαρλίγια, Σίμοφ, Αουρέλιο, Περιλκέους, Πιτσιλίδης, Σίλας, Μπούτεν, Μασίνου, Ηλία, Χριστοφή, Σκούλιτς

Διαιτητής: Μ.Νικολάου (Μαρίνου, Γεωργίου)

Pregame:

– Λιγοστός ο κόσμος στο ΓΣΠ. Βέβαια όσοι θα πάνε, αναμένεται να το κάνουν την τελευταία στιγμή.

– Χρειάζονται λεπτά οι Αντράντε, Εφραίμ και Αβραάμ, και το σημερινό παιχνίδι προσφέρεται για να ετοιμαστούν ενόψει Αποέλ. Ειδικά ο πρώτος, αναμένεται να βρεθεί δίπλα από τον Αλαμπί στο ντέρμπι.

– Έκπληξη από τον Τόνι Σαβέφσκι στο δεξί και αριστερό άκρο της άμυνας. Ο κόουτς δίνει την ευκαιρία σε δύο νεαρά παιδιά. Πρώτη φορά βασικός ο Αντρέας Παναγιώτου Φιλιώτης, ενώ στο αρχικό σχήμα βρίσκεται ο Χριστόφορος, ο οποίος φυσικά μετράει συμμετοχές από πέρσι.