Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Κέρδισαν εμπειρίες κόντρα στα “Πάντσερ” (pics)

Κέρδισαν εμπειρίες κόντρα στα “Πάντσερ” (pics)

filiotis
Στιγμιότυπο από το σημερινό ματς, ο Φιλιώτης σε μονομαχία με τον Gyamerah της Μπόχουμ

Ισόπαλη 1-1 με τη Γερμανία εξήλθε η Εθνική μας ομάδα των Νέων U-19 σε φιλικό παιχνίδι που έγινε σήμερα το απόγευμα στο «Τάσος Μάρκου» στο Παραλίμνι.

Η Εθνική Γερμανίας προηγήθηκε με μακρινό σουτ  του Hilbner στο δεύτερο λεπτό. Ο Χρίστος Τζιάμα με καρφωτή κεφαλιά μετά από κόρνερ διαμόρφωσε το τελικό 1-1 στο 65’.

Πολύ καλή εμφάνιση για τους νεαρούς διεθνείς, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα, θα μπορούσαν να πάρουν ακόμη και τη νίκη, αφού στο 85’ ο Παχίπης έχασε μεγάλη ευκαιρία για να πετύχει το 2-1.

Βασικός ξεκίνησε στον αγώνα ο Αντρέας Παναγιώτου, ενώ στο δεύτερο μέρος ο Απόστολος Μακρίδης χρησιμοποίησε και τον Χριστάκη Κωνσταντίνου.

Η Εθνική μας θα αγωνιστεί τον ερχόμενο Ιούνιο στον Elite Round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Νέων οι αγώνες του οποίου θα γίνουν στη Νορβηγία και μέχρι τότε, ο στόχος είναι η καλύτερη δυνατή προετοιμασία για επάξια εκπροσώπηση σε αποστολή με ψηλό βαθμό δυσκολίας.