Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ OMONOIA-Aνόρθωση 4-0 (vids)

OMONOIA-Aνόρθωση 4-0 (vids)

Τεσσάρα και περιποίηση στην Κυρία. Η ΟΜΟΝΟΙΑ μπορεί πλέον να σκέφτεται την επόμενη φάση του Κυπέλλου. Απολαύστε στο live τα γκολ της ομάδας μας και όχι μόνο.

Τέλος αγώνα!

Ο Οκκάς δεν το χωνεύει! Βούτα ρε.

Αποθέωση από τον κόσμο και όλε όλε στην Θύρα 9

90′ +13′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ ΣΚΕΜΠΡΙ 4-0. Μαγικό γκολ. Μαγικές πάσες από Λέο και Ασσίς και ο Μαλτέζος στέλνει την ομάδα μας στην επόμενη φάση. Κίτρινη στον Σκέμπρι που έβγαλε τη φανέλα.

90′ +12 Κεφαλιά του Ίλιτς, άουτ

90′ +10′ Φάουλ επιθετικό του Λαβόρδε

90′ +9′ Βγαίνει ο Λεβίτα και μαζεύει

90′ +8′ Γυριστό σουτ του Σκεμπρι, στην αγκαλιά του Μάστρου

90′ +6′ Φάουλ του Ζόρζε και ευκαιρία για κράτημα της μπάλας

90’+4′ Ξεκίνησε ξανά το παιχνίδι

“Τριφυλλάρα Κύπελλο” φωνάζει ο κόσμος

90′ +3′ Επιστρέφει ο Χρυσοστόμου που έδειξε πριν 8 λεπτά καθυστέρηση

90′ Φεύγουν οι διαιτητές αφού πέφτουν κροτίδες από την Νότια εξέδρα.

89′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ 3-0 ΦΡΕΝΤΙ. Η ΜΑΣΚΑ ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ! Εξαιρετική κίνηση του Τζίμη ξανά, βρήκε τον Φρέντι και ο Αγκολέζος με άψογο πλασέ σκοράρει!

88′ Παραμένει στην επίθεση η ΟΜΟΝΟΙΑ και κρατάνε την μπάλα κοντά στην περιοχή της Ανόρθωσης

87′ Κίτρινη στον Οκκά που φωνάζει στα μούτρα του ρεφ

87′ Σουτ στον ουρανό του Ρέζεκ

86′ Φάουλ του Λέο. Ο Αλέξα ζητάει από τον Χρυσοστόμου να τον τιμωρήσει και στο τέλος κιτρινίζεται αυτός

85′ Κακό σουτ του Σπαντάτσιο

83′ Καταπληκτική φάση με τον Τζίμη να περνά 2-2 τους παίκτες της Ανόρθωσης και ο Άντιντς με φάουλ στον σταματάει. Κίτρινη κάρτα

83′ Στην επίθεση η ΟΜΟΝΟΙΑ. Ζητάει από τον Ασσίς να κρατήσει μπάλα ο Τόνι

82′ Ο Ντανιέλσον στη θέση του Χάρη

81′ Χάνει την μπάλα ο Οκκάς και πέφτει στο έδαφος με όλο το γήπεδο να τον κοροϊδεύει

80′ Επιθετικό φάουλ του Λαβόρδε στον Αλαμπί και ανάσες για τους πράσινους

79′ Στημένο για την Ανόρθωση. Διώχνει ο Λέο σε κόρνερ

78′ Σκέμπρι και Τζίμης ενισχύουν τα άκρα της άμυνας. Ο Σοάρες κόλλησε μπροστά από τα μπακ και κλείνουν οι διαδρόμοι για την Ανόρθωση

77′ Πέφτει εντός περιοχής ο Σκέμπρι, ήταν κοντά ο Χρυσοστόμου και του κάνει νόημα να σηκωθεί

76′ Τους πήρε τον αέρα ο Χάρης. Ο Οκκάς δεν μπορεί να τον περάσει

74′ Παράπονα από την παρέα του Κονναρή στον διαιτητή για την φιλοξενία των οπαδών μας

73′ Ο Φρέντι στην θέση του Άλβες

72′ Ο Χάρης σταματάει τον Ρέζεκ, τον ποιοτικότερο ίσως παίκτη της Ανόρθωσης που ήταν έτοιμος να σουτάρει στην εστία

71′ Δύσκολα με το κεφάλι απομακρύνει ο Αντράντε

70′ Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ σε επίθεση της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

69′ Ώριμη εμφάνιση από τον Χάρη, που σταματάει ξανά επιθετικό της Ανόρθωσης

68′ Αλαμπί και Αντράντε σταματάνε τον Ρέζεκ

67′ Φάουλ στον Άλβες, έπρεπε να κιτρινίστεί εδώ ο παίκτης της Ανόρθωσης αφού η μπάλα είχε ήδη φύγει

66′ Αλλαγή για την ομάδα μας. Ο Σκέμπρι στη θέση του Εφραίμ

65′ Χλιαρό σουτ του Οκκά, άουτ

64′ Με 2η προσπάθεια ο Λεβίτα μαζεύει. Δεν πρέπει να δεχθούμε γκολ

– Θυμήθηκαν τα παλιά οι φίλοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ που φωνάζουν το “Say O…”

61′ ΓΚΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΛ ΝΟΥΝΟ ΑΣΣΙΣ 2-0. Υπέροχη πάσα του Άλβες στον Τζίμη, τρυπώνει στην περιοχή ο κύπριος επιθετικός και δίνει έτοιμο γκολ στον Πορτογάλο. Εκπληκή πάσα του Άλβες, υπέροχη κούρσα Τζίμη και όμορφο τέλειωμα από τον Ασσίς

60′ Κίτρινη στο Λέο. Βγήκε με τα δύο πόδια

59′ Μεγάλη ευκαιρία, ο Λεβίτα δεν μπορεί να σταματήσει τον Οκκά στο τετ α τετ, τρέχει όμως ο Αντράντε και διώχνει την μπάλα πριν ο Οκκάς σκοράρει!

58′ Κόρνερ για Ανόρθωση. Έδιωξε δύσκολά η άμυνα

57′ Φάουλ του Σκάρα στο χώρο του κέντρου.

55′ Φάουλ κερδίζει ο Τζίμης, κοντά στο κόρνερ. Εκτέλεσε ο Λέο, στην συνέχεια έγινε σουτ του σταμάτησε στο κορμί του Ρέζεκ

53′ Πάτημα του Άντιτς στο Τζίμη και η μπάλα στην κατοχή μας. Με διακοπές και πιο αργό ρυθμό ξεκινάει το β μέρος.

51′ Κεφαλιά προς τα πίσω από τον Αλαμπί και κόρνερ για την Ανόρθωση. Σουτ του Ρεζεκ, στην εξέδρα

47′ Υπέροχη εκτέλεση του φάουλ από το Λέο. Λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Μάστρου η μπαλα

46′ Κίτρινη κάρτα στον Ζόρζε για χέρι εκτός περιοχής

46′ Έναρξη β Ημιχρόνου

Στιγμιότυπα Ημιχρόνου

——————

Τέλος Ημιχρόνου

Δείτε την φάση που ξεσήκωσε τον κόσμο της ΟΜΟΝΟΙΑΣ:

45’+1′ Μεγάλο λάθος του Χρυσοστόμου! Ο Εφραίμ σε τετ α τετ με τον Μάστρου, βγαίνει βίαια ο πορτιέρο της Ανόρθωσης και στο τέρμα δεν ήταν κανείς, ο Νούνο ήταν έτοιμος να σκοράρει και ο Χρυσοστόμου σφύριξε ανάποδα! Η φάση ήταν εκτός περιοχής.

45′ +1 λεπτό έξτρα

44′ Νέο κλέψιμο του Χάρη από δεξιά. Αμύνονται σωστά οι πράσινοι, αν εξαιρέσουμε τον Λεβίτα

43′ Σέντρα του Χάρη, κεφαλιά του Άλβες, άουτ

42′ Κλεβει ο Λέο και δίνει στον Τζίμη, η μπάλα μετά από απομακρύνσεις φτάνει στον Εφραίμ που κάνει νέο  σουτ. Έκοψε δύσκολα ο Μάστρου

41′ Σε θέση οφσάιντ ο Λαβόρδε

40′ “Οι μαθητές τι να μας πούνε ρε…” φωνάζει ο κόσμος μας

39′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ 1-0 ΕΦΡΑΙΜ!!!! Κλέβει ο Αντρέ Άλβες και σεντράρει, στην κίνηση πλασάρει ο Εφραίμ και δίνει προβάδισμα στο τριφύλλι!

38′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Εφραίμ, φάτσα με το τέρμα, γέρνει πίσω το κορμί του και σουτάρει ψηλά. Ο Τζίμης του έστειλε συστημένη πάσα στην περιοχή

37′ Τραγικό λάθος του Λεβίτα! Πήρε ο Οκκάς και σούταρε από πλάγια, και ευτυχώς η μπάλα πήγε εκτός εστίας.

36′ Επικίνδυνη φάση με τον Λαβόρδε (ίσως να προηγήθηκε φάουλ)

34′ Ο Νούνο έστρωσε στον Τζίμη, το σουτ του όμως κόντραρε σε σώμα αμυντικού

33′ Κλέβει ο Τζίμης και δίνει στον Άλβες που κερδίζει το φάουλ σε καλό σημείο

31′ Φάουλ σε Σκάρα και Ασσίς, ο Χρυσοστόμου δεν έδωσε κάτι. Στο έδαφος και οι δύο.

30′ Γρήγορος ρυθμός στον αγώνα. Διώχνει η άμυνα της Ανόρθωσης τώρα, συνεχόμενες προσπάθειες από τους πράσινους

30′ Χειροκρότημα στην άμυνα που έκοψε άλλη μια φάση με τον Λαβόρδε

29′ Πάσα στο Λέο εντός περιοχής, το σουτ με το αριστερό του από τα αριστερά, δεν βρήκε στόχο

29′ Φάουλ στον Εφραίμ από πίσω

28′ Ήταν μόνος ο Κάλβο αλλά ο Σκάρα έκοψε την μπαλιά του Λαβόρδε

27′ Πιέζει την Ανόρθωση η ΟΜΟΝΟΙΑ. Καλύτεροι οι πράσινοι τα τελευταία 7-8 λεπτά

26′ Καλή φάση με τον Ασσίς. Του έστρωσε την μπαλα ο Τζίμης που έκανε καλή ενέργεια εκτός περιοχής. Το σουτ του Πορτογάλου πήγε λίγο έξω

25′ Εκτελεί ο Λέο το φάουλ, διώχνει ο Μάστρου και στην συνέχεια ο Εφραίμ πιάνει δυνατό σουτ, αλλά και πάλι ο Μάστρου βγάζει εκτός

24′ Με δύναμη ο Αλέξα ρίχνει τον Αντράντε. Και στην συνέχεια ο Κάλβο ρίχνει τον Τζίμη.

23′ Κόρνερ για την ομάδα μας μετά από προσπάθεια του Τζίμη. Σε θέση οφσάιντ ο Άλβες

22′ Με απίστευτη χαλαρότητα ο Λεβίτα δεν μπόρεσε να κρατήσει την μπάλα, μετά την εκτέλεση του φάουλ! Τελικά την πήρε στη συνέχεια σε σουτ του Οκκά. Γλύτωσε η ΟΜΟΝΟΙΑ

21′ Πόνο στη μέση τώρα ο Οκκάς και νέο φάουλ. Ο Αντράντε απλά ήταν από πίσω του

20′ Λάθος του Οκκά, έκλεψε ο Εφραίμ, αλλά δεν κατάφεραν οι πράσινοι να το εκμεταλλευτούν

-Ανέβηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ. Η αριστερή πλευρά, με Σκάρα και Εφραίμ, ήταν παραγωγική τα τελευταία λεπτά.

18′ Σέντρα του Σκάρα, περνάει παράλληλα με το τέρμα. Ήταν ωστόσο κοντά στην γραμμή του τέρματος και ήταν επικίνδυνη

17′ Ωραία συνεργασία, ο Ασσίς δίνει στον Εφραίμ, αλλά έκανε κακό κοντρόλ και η μπάλα έφτασε στον κήπερ

16′ Διαμαρτυρήθηκαν για χέρι παίκτη της Ανόρθωσης οι πράσινοι. Η φάση ήταν στο κέντρο

15′ Σταματάει τον Οκκά ο Σκάρα με μεγάλη άνεση

14′ Σουτ του Εφραίμ αποκρούει ο Μάστρου. Ήταν μια προσπάθεια που ξεκίνησε από την άμυνα, με τον Σκάρα να συνεργάζεται με τον Εφραίμ, η μπάλα να φτάνει στον Τζίμη που έστρωσε στον Εφραίμ εκτός περιοχής, όμως το σουτ του αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα της Ανόρθωσης.

12′ Προσπαθεί να βρει διαδρόμους η ΟΜΟΝΟΙΑ. Πιο ζωντανή η πτέρυγα των Τζίμη-Χάρη

10′ Κρατάει μπάλα η Ανόρθωση και προσπαθεί να φτιάξει κάτι από τα άκρα. Διώχνει ο Αντράντε

9′ Πλάγιο για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο μισό της Ανόρθωσης και ευκαιρία για κάτι καλό.

8′ Φάουλ για την Ανόρθωση μεταξύ κέντρου και μεγάλης περιοχής της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Παίζει προς τα πίσω ο Σπαντάτσιο για οργανωμένη επίθεση

7′ Ο Χάρης κλέβει την μπάλα από τον Λαβορδε που μπήκε απειλητικά στην περιοχή

7′ Σωστά ο Αντράντε σταματάει τον Οκκά εκτός περιοχής

6′ Πιέζει ψηλά η ΟΜΟΝΟΙΑ, αλλά ο Μάστρου δίνει σωστά σε συμπαίκτη του

4′ Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση. Από δεξιά της άμυνας μας ο Λαβόρδε έκανε την σέντρα, έχασε ο Λεβίτα, αφού μπήκε στη φάση και ο Αντράντε, αλλά ο Κάλβο σημάδεψε το δοκάρι

3′ Στο έδαφος ήδη ο Οκκάς. Φάουλ κερδίζει η Ανόρθωση, σε μονομαχία του Οκκά με τον Σκάρα. Τα ακούει από τον κόσμο ο Οκκάς που κάνει θέατρα κρατώντας όλα του τα άκρα

2′ Προσπάθεια από το Λέο να βρει τον Άλβες στην περιοχή, διώχνει η άμυνα

1′ Δοκίμασε να βρει τον Εφραίμ ο Άλβες, έκοψε ο Κόλιν. Προηγουμένως ο Χάρης σταμάτησε από δεξιά τον Οκκά.

1′ ‘Εναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Λεβίτα, Χάρης, Αλαμπί, Αντράντε, Σκάρα, Λέο, Σοάρες, Ασσίς, Εφραίμ, Χριστοφή, Α.Άλβες.
[Μορέιρα, Χαραλάμπους, Ντανιέλσον, Ζ.Άλβες, Σκέμπρι, Αγκουιάρ, Φρέντι]

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Μάστρου, Ζόρζε, Ίλιτς, Κόλιν, Άντιτς, Αλέξα, Σπαντάτσιο, Κάλβο, Λαβόρδε, Ρέζεκ, Οκκάς
[Ζαχαρουδιού, Ιτζχάκι, Σκοπελίτης, Αβραάμ, Γκάλαμαζ, Ντουάρτε, Οχαγιόν]

Διαιτητής: Δημήτρης Χρυσοστόμου (Μιχάλης Σωτηρίου, Αριστείδης Χρίστου –  4oς Βασίλης Δημητρίου)

PREGAME

Η ΟΜΟΝΟΙΑ θα επιτίθεται προς τη Λευκωσία. Στην σέντρα η Ανόρθωση

15:29 Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Το ΓΣΠ λίγη ώρα πριν από την έναρξη του ματς

15:20 Oλοκλήρωσε η ΟΜΟΝΟΙΑ και ο κόσμος ζητάει πρόκριση κατά την είσοδο τους στα αποδυτήρια

Η άφιξη της ομάδας μας νωρίτερα

sak_5832
Το τρίο της διαιτησίας με background την Βόρεια

• 14:56 Χειροκρότημα από τον κόσμο στους παίκτες της ομάδας μας που βγήκαν για προθέρμανση

• Χαμηλή η προσέλευση του κόσμου. Αρκετοί φυσικά θα ρθουν τελευταία στιγμή

• Οι πληροφορίες αναφέρουν πως μοναδική αλλαγή στο αρχικό σχήμα της ομάδας μας είναι ο Χάρης Κυριάκου, στη θέση του Γιουβάλ Σπούνγκιν. Περιμένουμε το φύλλο αγώνος για επιβεβαίωση.

• Στις εισόδους του ΓΣΠ αλλά και στο κατάστημα στην Βόρεια εξέδρα, πωλούνται από τη θύρα 9 λαχνοί ενίσχυσης του καλαθοσφαιρικού τμήματος. Θα είναι καλό όσοι φίλοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ πάνε στο γήπεδο να στηρίξουν οικονομικά το μπάσκετ.

• Ο επαναληπτικός θα γίνει στις 6 Μαρτίου στο “Αντώνης Παπαδόπουλος”.