Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ενενηντάλεπτο ο Γιουβάλ σε ένα απίστευτο ματς (vid)

Ενενηντάλεπτο ο Γιουβάλ σε ένα απίστευτο ματς (vid)

Στιγμιότυπο από το σημερινό ματς

Η Πορτογαλία κατάφερε να πάρει ισοπαλία με 3-3 μέσα στο Ισραήλ χάρη σε γκολ του Φάμπιο Κοεντράο στο 93′, όταν ο Γιουβάλ Σπούνγκιν προσπάθησε να απομακρύνει την μπάλα αλλά αυτή χτύπησε πάνω στον πορτογάλο και μπήκε στο πλεκτό. Οι Ισραηλινοί δεν πίστευαν πως έχασαν την νίκη μέσα από τα χέρια τους. Ο Γιούβι αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο του αγώνα και βρέθηκε αρκετές φορές αντιμέτωπος με τον Ρονάλντο και τους άλλους ακραίους της Πορτογαλίας.

Το Ισραήλ προηγήθηκε 3-1 στο 70′, αλλά η Πορτογαλία με αντεπίθεση διαρκείας στο τέλος κατάφερε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις και να πάρει ένα σημαντικό βαθμό. Οι Πορτογάλοι ήταν αυτοί που αιφνιδίασαν στο παιχνίδι αφού άνοιξαν νωρίς το σκορ με τον Άλβες στο 2′. Το Ισραήλ είχε έτοιμη τριπλή απάντηση με τους Χεμέντ (24′), Μπεν Μπασάτ (39′) και Γκέρσον (70′) να δίνουν σημαντικό προβάδισμα για τη νίκη με τους πορτογάλους όμως να τα καταφέρνουν να κλεψουν τον βαθμό. Πριν από το γκολ του Κοεντράο, είχε σκοράρει ο Πόστιγκα (72′).