Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΟΜΟΝΟΙΑ-Απόλλων 2-1 (vids)

ΟΜΟΝΟΙΑ-Απόλλων 2-1 (vids)

ns015420

Σπουδαία νίκη για την ομάδα του Τόνι Σαβέφσκι που έκανε το ένα από τα 4 σημαντικά βήματα για πλασάρισμα της στην πρώτη τετράδα. Τα γκολ στη νίκη της ομάδας μας με 2-1 πέτυχαν οι Χριστοφή και Αντράντε.

Οι παίκτες το ήθελαν και το πήραν και πλησίασαν τον κόσμο και έκανα ξανά “‘όλε”.

Ζωντανά η μεγάλη αναμέτρηση στο ΓΣΠ.

90’+5′ Τέλος Αγώνα! Σημαντική νίκη και παραμονή στην 4η θέση.

90’+4′ Φάουλ για την ΟΜΟΝΟΙΑ και ευκαιρία για να ροκανίσουν τον χρόνο. Επέστρεψε ο Νούνο

90’+3′ Στο έδαφος ο Νούνο από την προηγούμενη φάση. Με 10 για λίγο η ΟΜΟΝΟΙΑ

90’+2′ Επιθετικό φάουλ του Κων/νου που κιτρινίζεται

90’+1′ Πανικός στην άμυνα μας, και τελικά κόρνερ

+4 λεπτά

90′ Κίτρινη: Λέο. Πήγε επικίνδυνα στον αντίπαλο. 4η κίτρινη για τον αρχηγό

89′ Αλλαγή: Ντανιέλσον στη θέση του Εφραίμ

89′ Σε θέση οφσάιντ ο Σολάρι που κόπηκε μάλιστα από τον Σπούνγκιν

88′ Απομακρύνει η άμυνα μας σε εκτέλεση φάουλ

87′ Άστοχο σουτ του Εφραίμ. Δυνατό αλλά ψηλό

86′ Μακρινό σουτ του Σκάρα, άουτ

85′ Δύσκολη απόκρουση του Βάλε σε σουτ του Φρέντι. Καλή φάση

83′ Αλλαγές: Φρέντι αντί Άλβες και Σπούνγκιν αντί Χάρη

82′ Εκτελεί ο Εφραίμ, διώχνει η άμυνα. Νέο κόρνερ.

81′ Αλλεπάλληλα σουτ από τους πράσινους και κόρνερ

81′ Ωραία φάση, επιλέγει τον Εφραίμ ο Ασσίς που από πλάγια κάνει το σουτ, αλλά η μπάλα πάει πάνω από τα δοκάρια

80′ Καλό σουτ του Τζίμη, η μπάλα στην αγκαλιά του Βάλε

79′ Κρατάνε λίγο την μπάλα και κερδίζουν χρόνο οι πράσινοι

78′ Κλέψιμο του Αντράντε και αντεπίθεση για τους πράσινους, ο Νούνο τον βγάζει τετ α τετ αλλά δεν πρόλαβε την μπάλα

77′ Κων/νου στη θέση του Σούρτου

76′ Ο Νούνο έδωσε στον Άλβες που καθυστέρησε και δεν μπόρεσε για το σουτ, εκτός περιοχής

75′ Καθαρίζει ο Σκάρα, πριν τον Σολάρι!

73′ Ο Λέο παραχωρεί το κόρνερ. Εκτελεί ο Παπουλής, διωχνει με το κεφάλι ο Χάρης σε νέο κόρνερ. Στην συνέχεια περνάει ανεκμετάλλευτο.

72′ Μακρινό σουτ του Τζίμη, άουτ

71′ Επικίνδυνη σέντρα του Λεάντρο, μαζεύει όμως ο Βάλε

67′ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΤΗ ΦΑΣΗ ΚΑΡΤΑΣ ΣΤΟ ΜΑΡΚΟΣΚΙ, ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΒΑΛΕ ΤΟ ΜΑΡΓΚΑΣΑ ΓΙΑ ΦΑΟΥΛ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑς ΚΟΚΚΙΝΗ ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ. Ο Μαρκόσκι θα έφευγε από το παιχνίδι αφού είναι ήδη κιτρινισμένος

65′ Απευθείας κόρνερ, με υπερένταση ο Μορέιρα και στον αιφνιδιασμό μεγάλη φάση με την τελική πάσα του Νούνο να αποκρούεται προ του Άλβες

63′ Ωραία στη περιοχή η ΟΜΟΝΟΙΑ, η σέντρα του Ασσίς, στα χέρια του Βάλε

62′ Σουτ του Σούρτι, αποκρούει ο Μορέιρα.

59’Εφραίμ δυνατό σουτ μέσα από τη περιοχή, ψηλά άουτ.

58′ Πολύ σκληρό φάουλ στον Κυριάκου, σήκωνε κάρτα, τίποτα ο Δημητρίου.

56′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία με τον Εφραίμ. Στον αιφνιδιασμό έκανε υπέροχο σουτ, βρήκε όμως το δοκάρι. Μεγάλη επέμβαση του Βάλε

55′ Ανύπαρκτο φάουλ για τον Απόλλωνα που έβαλε κόσμο στο κουτί μας. Ο Μορέιρα έδιωξε με γροθιές, πρέπει όμως να ανεβούμε.

53′ ΓΚΟΛ 2-1 Μειώνει ο Απόλλωνας με το Σολάρι. Θέλει μεγάλη προσοχή και να ανεβούμε επειγόντως.

47′ Ορθή κίτρινη στο Χάρη Κυριάκου

– Γκαρσία αντί Καρντόσο. Ρισκάρει ο Νίκυ

46΄Έναρξη αγώνα.

– Στο γήπεδο η ΟΜΟΝΟΙΑ

– Καμένα καθίσματα και ξύλο μεταξύ οπαδών Απόλλωνα και αστυνομικών…Το ΓΣΠ στις φλόγες…
– Αναταραχή στο ημίχρονο στη κερκίδα του Απόλλωνα. Οι οπαδοί της Λεμεσιανής ομάδας συνεπλάκησαν με αστυνομικούς.
Τέλος ημιχρόνου, γερό προβάδισμα για την ΟΜΟΝΟΙΑ

45′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΖΟΑΟ ΠΑΟΛΟ ΑΝΤΡΑΝΤΕ!! Κεφαλιά στο κόρνερ του Εφραίμ και 2-0!!

44′ Κεφαλιά του Σούρτη άουτ

– Ορθή κάρτα στον Σκάρα

43′ Απίστευτη απόκρουση του Αλαμπί στη γραμμή μετά από πλάσα του Παπουλή! Πραγματικά ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! Ενώ υπήρξε φάουλ στην αρχή της φάσης σε βάρος του Εφραίμ. Στο ριπλέι φαίνεται πως είναι ΟΛΟΚΑΘΑΡΗ η απόκρουση του Ράσκο.

– Χωλαίνει ο Χριστοφή από φάουλ που δέχθηκε προηγουμένως, ελπίζουμε να είναι καλά.

42′ Γέμισμα του Λέο στη περιοχή του Απόλλωνα, κάνει φάουλ ο Άλβες

36′ Όμορφη συρτή σέντρα του Εφραίμ, ο Άλβες δεν μπορεί να μπει στη πορεία της μπάλας

33′ Σουτ του Άλβες, άουτ

28′ Ξεκάθαρο φάουλ για κάρτα από τον Βασιλείου στον Ασσίς, ο Δημητρίου χαρίζεται στον αμυντικό του Απόλλωνα

20′ Πρώτη κάρτα στο παιχνίδι για τον Μαρκόσκι που έκανε σκληρό φάουλ στον Εφραίμ

19′ Σουτ του Άλβες, εύκολα ο Βάλε

18′ Ξεδιπλώνεται ωραία η ΟΜΟΝΟΙΑ, η σέντρα του Τζίμη όμως πάει άουτ.

16′ Εξαιρετική επέμβαση του Μορέιρα σε συρτή μπαλιά

12′ Ορθή υπόδειξη οφσάιντ στο Θεοδωρίδη

11′ Σύγκρουση στον αέρα του Αλαμπί με το Βασιλείου, ο Βασιλάκης ανακαλύπτει φάουλ. Μένουν και οι 2 κάτω

10′ Χριστοφή και Ασσίς εξαφανίζουν τη μπάλα, το σουτ του Νούνο όμως πάει άουτ.

– Ήταν η διαγώνια μπαλιά του Σκάρα, ο Βασιλείου γλιστράει, ο Τζίμης στοπάρει και σουτάρει στη γωνιά!

8′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ Ο κορυφαίος παίκτης στη Κύπρο Χριστοφή ανοίγει το σκορ!!

7′ Στη περιοχή ο Χριστοφή σπρώχνεται, ο Δημητρίου δείχνει παίζεται.

6′ Στη περιοχή ο Σκάρα θέλει κόρνερ, ο Δημητρίου σωστά δίνει άουτ

3′ Δεύτερο κόρνερ σε 3 λεπτά για την ΟΜΟΝΟΙΑ

2′ Αφύλακτη κεφαλιά του Ράσκο στο κόρνερ, ψηλά άουτ

1′ Πρώτες προϋποθέσεις και πρώτο κόρνερ για ΟΜΟΝΟΙΑ

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Αλαμπί, Αντράντε, Σκάρα, Κυριάκου, Ασσίς, Λεάντρο, Σοάρες, Εφραίμ, Χριστοφή, Άλβες
[Λεβίτα, Ντανιέλσον, Σπούνγκιν, Μαργκάσα, Σκέμπρι, Φρέντι, Αγκουιάρ]

ΑΠΟΛΛΩΝ: Βάλε, Λόπες, Γκαρντόσο, Μαρκόφσκι, Θεοδωρίδης, Σούρτου, Παπουλής, Χαραλάμπους, Χαμντανί, Βασιλείου, Σολάρι
[Φανή, Παρλόβ, Σουάνης, Κωνσταντίνου, Παουλίνιο, Γκαρσία, Κυριάκου]

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Β.Δημητρίου (Σωτηρίου, Βίκτωρος / 4ος ο Ψευδιώτης)

Pregame

-Στο γήπεδο οι δυο ομάδες

Δείτε τι πήραν μαζί τους σήμερα στο ΓΣΠ, φίλοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. ΚΛΙΚ ΕΔΩ.

img-20130302-wa0001
Έξω από την Δυτική, λίγη ώρα πριν από την έναρξη του ματς
ns015339
Μαζεύεται σιγά σιγά ο κόσμος

17:30 Στον αγωνιστικό χώρο η ομάδα μας για ζέσταμα

Α.Δημητρίου: “Το παιχνίδι θα κριθεί από αυτά που θα κάνουμε εμείς. Έχουμε προετοιμαστεί όσο το δυνατό καλύτερα. Ασφαλώς θα μπούμε στο γήπεδο με τη δική μας φιλοσοφία και με καλή ψυχολογία είμαστε έτοιμοι να κερδίσουμε. Οι επιτυχίες έχουν ανεβάσει την αυτοπεποίθηση των παικτών, ήταν αυτό που έψαχναν, νιώθουν πως η έκβαση του αγώνα εξαρτάται από αυτούς. Είναι σημαντικό παιχνίδι, αλλά δεν είναι τελικός”.

Φ.Κωνσταντίνου (εκ.τύπου Απόλλωνα): “Ένα παιχνίδι κόντρα σε ένα φορμαρισμένο αντίπαλο, που παίζει μπροστά στο κοινό του. Αυτό που θα μετρήσει είναι η ψυχή και η θέληση των παικτών. Είναι τελικός απόψε”.

Δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι για τον Ζοσέ Μορέιρα κάτω από τα δοκάρια της ομάδας μας.

Διατηρεί τον Χάρη Κυριάκου στο δεξί άκρο της άμυνας ο Τόνι Σαβέφκσι. Αντιθέτως, ο Μαργκάσα έχασε τη θέση του από την Σκάρα.