Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Astra-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-1 (vids)

Astra-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-1 (vids)

Σε ένα ΓΣΠ που πρέπει να είναι καμίνι, θα κριθεί η πρόκριση στον 3ο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. ΟΜΟΝΟΙΑ και Άστρα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1, με την ομάδα μας να κάνει κακό ξεκίνημα και να βρίσκεται πίσω στο σκορ, και με τον Ζοάο Πάολο Αντράντε όμως με κεφαλιά να φέρνει το ματς στα ίσα.

Ζωντανά το μεγάλο ματς της ομάδας μας με την Άστρα.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90’+5′ Στην περιοχή μας γρήγορα η Άστρα, κόβει ο Αντράντε

90’+4′ Στην αντεπίθεση ο Εφραίμ, κόβεται η μπάλα

90’+4′ Ξανά ο Πορτογάλος αμυντικός απομακρύνει τη μπάλα από την περιοχή

90’+3′ Έξυπνα ο Αντράντε σταματάει τον Φατάι από πλάγια

90’+2′ Πλατινί στη θέση του Σκέμπρι

90’+2′ Εκτελεί φάουλ ο Μπουτέσκου και ο Φατάι πιάνει δυνατή κεφαλιά που πάει έξω

+5 λεπτά

90′ Κλέβει ο Λέο από τον Μπουτέσκου εντός περιοχής μας και διώχνει

88′ Τεράστια ευκαιρία με τον Εφραίμ. Ο Ρενάτο έδωσε όμορφη ασίστ στον κύπριο διεθνή που πλάσαρε αλλά η μπάλα πέρασε παράλληλα με το τέρμα. Ο Γκικίεβτς δεν την πρόλαβε να την σπρώξει.

87′ Μαργκάσα στη θέση του Ασσίς

87′ Κίτρινη κάρτα στον Μπουκαρί για ύπουλο πάτημα στον Ασσίς. Θα μπορούσε να αποβληθεί.

85′ Ζήτησε φάουλ ο Εφραίμ κοντά στην περιοχή όταν διεκδίκησε μακρινή μπαλιά

84′ Έτοιμος να περάσει μέσα ο Μαργκάσα

84′ Διακόπτει τον αγώνα ο ρεφ γιατί παίκτης της Άστρα είναι στο έδαφος.

82′ Στην αγκαλιά του Μορέιρα, δύσκολο σουτ του Μοράις

80′ Σε κόρνερ διώχνει δύσκολα ο Μορέιρα. Απομακρύνει ο Αντράντε με το κεφάλι στην εκτέλεση του

78′ Κεφαλιά του Φατάι, άουτ

77′ Σκάρα τη μπαλιά, Ούκας προβολή άουτ

72′ Κρύβει την μπάλα η ΟΜΟΝΟΙΑ. Εφραίμ στον Ούκας, με την πρώτη στον Ασσίς, με την πρώτη συρτή στο Σκέμπρι, αποκρούεται σε κόρνερ.

– Δεν βγάζει κάρτα με τίποτα σε Ρουμάνο.

71′ Ωραία κούρσα του Εφραίμ, ο Λουγκ με γροθιές απομακρύνει τη μπαλιά

71′ Φατάι αντί του Ενάχε. Ρισκάρει ο Ισάιλα.

– Ετοιμάζει Φατάι ο Ισάιλα.

70′ Σουτ του Εφραίμ, μέσα από τη περιοχή, αποκρούει ο Λουγκ.

67′ Κάρτα στον Ούκας για φάουλ από πίσω.

– Κόρνερ του Εφραίμ, και ο Αντράντε με κεφαλιά ισοφαρίζει!!

66′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΑΝΤΡΑΝΤΕΕΕΕΕΕΕ

65′ Ζοσέ Μορέιρα σώζει τετ α τετ του Σάτο, στη συνέχεια ο Ενάτσε σουτάρει στο δοκάρι.

63′ Αμορίμ αντί του Τέμπο.

62′ Σουτ του Μπουκαρί, άουτ

62′ Εφραίμ αντί Τέιλορ

– Ετοιμάζεται ο Γιώργος Εφραίμ.

61′ Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι, στο Νούνο Ασσίς. Είδαμε πολύ χειρότερα φάουλ από αυτό απόψε.

61′ Καλή ευκαιρία με το Γκικίεβιτς να σουτάρει άουτ, μέσα από το κουτί.

61′ Κρύβει τη μπάλα η ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Λεάντρο σουτάρει άστοχα και ενώ ο Σκέμπρι ήταν τελείως μόνος

60′ Σουτ του Σκέμπρι από το ύψος της περιοχής, αποκρούει ο Λουγκ.

54′ Επικίνδυνα στη περιοχή ο Νούνο, η μπαλιά του όμως αποκρούεται.

52′ Σουτ του Λέο, εύκολα ο Λουγκ.

51′ Πολύ ωραία ο Τέιλορ στο Νούνο, που γυρίζει συρτά στο Γκικίεβιτς, ο Πολωνός δεν μπορεί υπό την πίεση του Μπεν Φιουσέφ. Στη φάση μπήκε και ο Λέο που επίσης δε μπόρεσε να σουτάρει.

49′ Ο Χοσέ προλαβαίνει τον Τέμπο πριν αυτός βγει μόνος

48′ Γύρισμα του Τέιλορ, αποκρούει ο Μουρεσάν

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου

45′ Σουτ του Μπουντέσκου, άουτ.

– ‘Επεσε η ΟΜΟΝΟΙΑ στα τελευταία λεπτά και η Άστρα κρατάει μπάλα.

38′ Ευκαιρία για την Άστρα. Ο Τέμπο κερδίζει 2 φορές κόντρα, μπαίνει στη περιοχή και γυρίζει στο Σέτο. Το σουτ του πάει άουτ.

– Μπορεί να σκοράρει η ΟΜΟΝΟΙΑ. Ταυτόχρονα πρέπει να είναι προσεκτική πίσω όμως.

33′ Νέο φάουλ για κάρτα, χαρίζεται και πάλι ο Ρώσσος.

32′ Σουτ του Ματέλ, η μπάλα άουτ.

31′ Εκτελεί ο Λέο, στο τοίχος. Ζητάνε χέρι οι παίκτες μας.

30′ Αγκωνιά στα μούτρα του Ούκας, μετά σκληρό φάουλ στον Ασσίς, ο Ρώσσος δεν δίνει κάρτα. Φάουλ σε καλό σημείο αυτό που κρατάμε.

25′ Σουτ του Λεάντρο, αποκρούει ο Λουγκ.

20′ Μεγάλη ευκαιρία για τηνΆστρα, μεγάλη απόκρουση του Μορέιρα. Τρεις παίκτες της Άστρα Οφσάιντ, o Μπεν Γιουσούφ την πλάσα, ο Ζοσέ ήταν έτοιμος..

15′ Σουτ του Μπουντέσκου κοντράρει και πάει κόρνερ.

13′ Επικίνδυνα στη περιοχή η Άστρα, μαζεύει ο Μορέιρα.

12′ Γκικίεβιτς πιέζει τον Μουρεσάν και παίρνει τελικά κόρνερ.

11′ Κόρνερ του Λέο, κεφαλιά του Αντράντε άουτ.

11′ Επικίνδυνα στη περιοχή ο Τέιλορ, τον προλαβαίνει ο Τζούνιορ. Πάσα από τον Γκικίεβιτς

10’ Δεν πρέπει να τα παρατήσει η ΟΜΟΝΟΙΑ. Από την άλλη πρέπει να συγκεντρωθούνε οι αμυντικοί. Παρόμοια λάθη είδαμε και κόντρα στη Ξάνθη.

– Σπάνε το τεχνικό οφσάιντ οι Ρουμάνοι, ο Μπουντέσκου παράλληλα στο Τέμπο και 1-0. Άργησε να ανεβεί ο Αντράντε.

8′ ΓΚΟΛ 1-0 για την Αστρα με τον Τέμπο

5′ Φάουλ για κάρτα του Ενάχε στον Σκάρα. Δίνει μόνο φάουλ. Προωθείτε η ομάδα, απομακρύνουν οι Ρουμάνοι.

3′ Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής, αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά.

1′ Έναρξη αγώνα. Καλή επιτυχία ΟΜΟΝΟΙΑ!

ASTRA: Lung, Youssef, Morais, Muresan, Matel, Yahaya, Tembo, Seto, Enache, Bukari, Budescu

[Gavrilas, Barboianu, Giurgiu, Gaman, Amorin, Fatai, Ivanoski]

OMONOIA: Μορέιρα, Χοσέ, Αλαμπί, Ατράντε, Σκάρα, Σοάρες, Λέο, Ασσίς, Τέιλορ, Σκέμπρι, Γκικίεβιτς

[Μπρουκς, Εμπέμπα, Μαργκάσα, Αγκουιάρ, Κυριάκου, Εφραίμ, Πλατινί]

Διαιτητές: Maxim Layushkin, Vitaly Drozdov, Ilia Baryshnikov, Evgeny Turbin.

Pregame

– Στο γήπεδο οι δυο ομάδες. Με τη μαύρη στολή η ΟΜΟΝΟΙΑ.

– Λιγότεροι από 1000 και οι οπαδοί της Άστρα

Γύρω στους 200 οι φίλοι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

– Στα αποδυτήρια η ΟΜΟΝΟΙΑ. Αντίστροφη μέτρηση.

Vamos Jose!
Στο γήπεδο για προθέρμανση η ΟΜΟΝΟΙΑ

– Στον αγωνιστικό χώρο μπήκε πριν από περίπου 10 λεπτά η ΟΜΟΝΟΙΑ που αποθεώθηκε από το κόσμο μας.

– Τελικά ο Ισάιλα επιφύλασσε έκπληξη και μάλιστα μεγάλη! Εκτός εντεκάδας τόσο ο Φατάι όσο και ο Ιβανόφσκι! Ο Ρουμάνος αρχίζει με τον Τέμπο.

– Ξεκάθαρο το πλάνο του κόουτς. Τέρμα ο Ζοσέ, αριστερά Σκάρα, δεξιά ο Χοσέ, κεντρικοί αμυντικοί οι Αντράντε-Αλαμπί, στον άξονα Σοάρες, Λεάντρο και Ασσίς, δεξιά ο Τέιλορ, αριστερά ο Σκέμπρι και μοναδικός προωθημένος ο Ούκας Γκικίεβιτς.

Προτιμάει τον Πολωνό για την κορυφή της επίθεσης το Τόνι Σαβέφσκι! Από την άλλη ο Ισάιλα κρατάει εκτός τον Φάται.

20:11 Επέστρεψαν στα αποδυτήρια οι παίκτες

20:00 Και οι Ρουμάνοι στο γήπεδο, κόβουν βόλτες και βλέπουν τον κόσμο μας

19:55 Το πρώτο τους περίπατο στο γήπεδο κάνουν οι ποδοσφαιριστές μας

19:30 Έφθασαν στο γήπεδο οι φίλοι της ομάδας και η ομάδα