Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Σκόραρε ο Θεράποντος στη νίκη της Εθνικής!

Σκόραρε ο Θεράποντος στη νίκη της Εθνικής!

Δεύτερη φιλική νίκη για την Εθνική ομάδα των Νέων U-19 επί της αντίστοιχης ομάδας της Ιορδανίας. Σε αγώνα που έγινε σήμερα το απόγευμα στο Μακάρειο Στάδιο, η Κύπρος νίκησε με 3-0 τον αντίπαλο της, ύστερα από πολύ καλή εμφάνιση, σε μεγάλα διαστήματα του αγώνα.

Ξεχώρισαν οι ποδοσφαιριστές της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Ο Παναγιώτης Θεράποντος με πλασέ μετά από έξυπνη πάσα του Παπαφώτη άνοιξε το σκορ για την Εθνική στο 30′. Ο Παναγιώτης είχε χαμένη ευκαιρία στο 9ο λεπτό, όταν το σουτ του έκοψε στη γραμμή αντίπαλος αμυντικός.

Ο Ανδρέας Μακρής με δύο τέρματα στο 53′ και στο 62′ πέτυχε τα άλλα δύο τέρματα της Κύπρου. Στο 53′ σκόραρε με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή, αξιοποιώντας μακρινή πάσα ακριβείας του Φιλιώτη και στο 62′ με όμορφο πλασέ μετά από σέντρα του Λοϊζίδη.

Βασικοί ξεκίνησαν και οι τέσσερις παίκτες της ομάδας μας. Τα λεπτά τους: Φραγκέσκου 64′, Α. Παναγιώτου 63′, Κατελάρης 90′, Θεράποντος 64′