Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3

Άρης-ΟΜΟΝΟΙΑ 0-3

Ζωντανά στο omonoianews.com το φιλικό στο Πελένδρι.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

89′ Μόνος ο Χατζηβασίλης, κάνει το σουτ, αποκρούει όμως ο τερματοφύλακας σε κόρνερ

87′ Νέο ακυρωθέν γκολ. Σε θέση οφσάιντ αυτή τη φορά ο Ρουσιάς

85′ Ρουσιάς, Χαραλάμπους και Χατζηβασίλης στη θέση των Γκίκι, Λέο και Τέιλορ

81′ Ακυρώνεται γκολ του Ασσίς για οφσάιντ. Προηγήθηκαν ωραίες εναλλαγές της μπάλας που έβγαλαν μόνο τον Θεράποντος που έπιασε σουτ, αλλά απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

80′ Χάρης στη θέση του Χοσέ

72′ Καλή ενέργεια του Θεράποντος και σέντρα στο κεφάλι του Γκικίεβιτς, λίγο έξω η μπάλα

68′ Θεράποντος στη θέση του Εφραίμ

67′ Εντυπωσιακή απόκρουση από τον πορτιέρο του Άρη, που δεν επιτρέπει στον Γκίκι να σκοράρει. Ο Πολωνός έπιασε όμορφο κεφάλι μετά από σέντρα του πολύ καλού σήμερα Τέιλορ

65′ Σε τετ α τετ ο Ασσίς, ανοίγει την μπάλα αρκετά και προλαβαίνει ο τερματοφύλακας

62′ Μαργκάσα στη θέση του Αλαμπί και ο Σκάρα πάει κεντρικός αμυντικός για άλλο ένα φιλικό.

61′ Εντυπωσιακή απόκρουση του Μπρουκς. Δοκίμασαν να τον κρεμάσουν, αλλά ο Άγγλος έκανε σπουδαία επέμβαση

56′ Σέντρα του Τέιλορ, λίγο πάνω από το κεφάλι του Γκίκι

52′ Ευκαιρία με τον Σερφά αυτή τη φορά. Δεν μπόρεσε ο Γάλλος να σκοράρει

51′ Αγγίζει ξανά το γκολ ο Γκίκι, μετά από πανέμορφο συνδιασμό με τον Ασσίς, σουτ του Πολωνού, λίγο άουτ

50′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Γκικίεβιτς να πλασάρει, αλλά να μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

48′ Σουτ για Άρη, απόκρουση Μπρουκς

46′ Έναρξη Β Ημιχρόνου

>Με μία αλλαγή αρχίζει το 2ο ημίχρονο. Ο Τόνι Σαβέφσκι δίνει περισσότερο χρόνο στο Σερφά που μπαίνει στη θέση του Αντράντε.

Ξεκούραση για τους παίκτες στον αγωνιστικό χώρο. Ικανοποιημένο δείχνει το τεχνικό τιμ

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

43′ Αποκρούει ο Μπρουκς σε σουτ του Άρη

36′ Ωραίος συνδιασμός Νούνο, Λέο, Τέιλορ, η πάσα όμως δεν περνάει στον Γκικίεβιτς που περίμενε μόνος

33′ Έριξαν για λίγο τους ρυθμούς οι δύο ομάδες

26′ Κρύβουν την μπάλα οι πράσινοι. Σέντρα του Τέιλορ, κεφαλιά του Γκίκι, γλύφει το δοκάρι η μπάλα

24′ ΓΚΟΛ ΝΟΥΝΟ ΑΣΣΙΣ. Ο Γκίκι στρώνει στον Ασσίς, που κάνει προσποίηση και σουτ στην γωνιά

19′ Απαντάει με ευκαιρία ο Άρης, αλλά εκεί είναι ο Μπρουκς

18′ ΓΚΟΛ ΤΟΝΙ ΤΕΙΛΟΡ. Όμορφες εναλλαγές της μπάλας από τους παίκτες της ΟΜΟΝΟΙΑΣ, ο Ασσίς βγάζει σε τετ α τετ τον Αμερικανό που πλασάρει πολύ όμορφα για το 2-0

17′ Μεγάλη ευκαιρία με το Λέο. Ωραίοι συνδιασμοί, πιάνει το σουτ ο αρχηγός, λίγο έξω

13′ Καλή ευκαιρία για Άρη, μπήκε ο παίκτης μετά από κόντρες εντός περιοχής, έπιασε το σουτ, και η μπάλα σταμάτησε στην εξωτερική των δικτύων

12′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΜΕ ΤΟ ΛΕΟ.  Ατομική ενέργεια από δεξιά του Τόνι Τέιλορ, σεντράρει στον Εφραίμ που αφήνει την μπάλα έξυπνα στο Λέο που πιάνει κεραυνό από το ύψος της περιοχής και στέλλει την μπάλα στο γάμμα.

7′ Καλή κάθετη πάσα του Λέο στον Γκίκι, προλαβαίνει ο πορτιέρο του Άρη

6′ Καλό σουτ για Άρη, άουτ

3′ Πρώτη ευκαιρία για την ομάδα μας με το Νούνο Ασσίς να μην μπορεί να σκοράρει σε τετ α τετ. Έδιωξε σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

1′ Έναρξη του αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μπρουκς, Χοσέ, Σκάρα, Αλαμπί, Αντράντε, Λέο, Αγκουιάρ, Ασσίς, Εφραίμ, Τέιλορ, Γκικίεβιτς

Διαιτητής: Λεόντιος Τράττος
Βοηθοί διαιτητές: Ιωάννης Λαζάρου, Αριστείδης Χρίστου