Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ Διπλό στη Λάρνακα για τους Νέους (pics&vid)

Διπλό στη Λάρνακα για τους Νέους (pics&vid)

Μεγάλο διπλό για την ομάδα των Νέων στη Λάρνακα που επικράτησε της ΑΕΚ με 3-1 με τον Γιάννη Χατζηβασίλη να σκοράρει δύο φορές. Η ομάδα του Φάτσιο Μπούις επιβεβαίωσε ξανά την ποιότητα της αφού δραπέτευσε και από το ΓΣΖ με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Η ΟΜΟΝΟΙΑ ήταν καλύτερη από την ΑΕΚ και κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον διεθνή επιθετικό της ομάδας μας, Κωνσταντίνο Διονυσίου. Πριν το ημίχρονο οι πράσινοι κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα δύο γκολ αφού εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα ο Γιάννης Χατζηβασίλης κάτι που δεν κατάφερε να κάνει η ΑΕΚ λίγο νωρίτερα, όταν παίκτης της αστόχησε από τα έντεκα βήματα.

Το 0-2 ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην ΑΕΚ δόθηκε πέναλτι που αυτή τη φορά παίκτης της το αξιοποίησε και κατάφερε νωρίς στην επανάληψη να μειώσει σε 1-2. Οι παίκτες του Φάτσιο Μπούις ωστόσο δεν επηρεάστηκαν από το γκολ του αντιπάλου και με δράστη ξανά τον Χατζηβασίλη, πέτυχαν το τρίτο τους γκολ, και σφράγισαν το 2ο συνεχόμενο τους τρίποντο.