ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΕΛ 0-0

Ζωντανά από το ΓΣΠ η αναμέτρηση της ομάδας μας με την ΑΕΛ.

The game live is sponsored by PrimeTel

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90+5′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Απομακρύνει ο Ουόν.

90’+5′ Τελευταία ίσως ευκαιρία για το τριφύλλι που κρατάει μπάλα

90+4′ Κρατάνε μπάλα στη γωνιά οι της ΑΕΛ

90+3′ Γυρίζει ο Χατζηβασίλης για το σουτ, η μπάλα στον Εφραίμ, σέντρα που δεν αξιοποιείται

90+2′ Σέντρα του Εφραίμ στον Τέιλορ, μαζεύει ο Ρομέρο

90’+1 Κάρτα στον Ασσίς

90′ +5 λεπτά

89′ Άουτ δίνει ο βοηθός όταν ο Τέιλορ γύρισε την μπάλα στην περιοχή

88′ Πιέζουν οι πράσινοι

87′ Πέρασαν δύο λεπτά αφού είχε χτυπήσει ο Ασσίς

85′ Χατζηβασίλης αντί του Σκέμπρι

85′ Σε θέση οφσάιντ ο Γκίκι

84′ Κεφαλιά του Γκίκι, δύσκολα ο Ρομέρο!

84′ Καλή κίνηση του Τέιλορ και σέντρα, απομακρύνει η άμυνα

-Όλα για όλα από τον Τόνι που ετοιμάζει και τον Χατζηβασίλη

82′ Άστοχο σουτ του Εφραίμ

81′ Προβολή του Εντμάρ στον Ασσίς. Κίτρινη κάρτα

80′ Τέιλορ αντί Λεάντρο. Ρισκάρει ο Σαβέφσκι, ελπίζουμε να δικαιωθεί.

79′ Πολύ δύσκολη κεφαλιά του Ουόν, άουτ

77′ Δεν μπορεί να επιβάλει το ρυθμό της η ΟΜΟΝΟΙΑ, παρότι έχει αριθμητική υπεροχή

75′ Σφυρίζει ανάποδα ο Τσαγγάρης και στήνει την ΑΕΛ σε καλό σημείο.

73′ Γκικίεβιτς αντί του Πλατινί

72′ Άντο Έμπο αντί του Μοντέιρο

70′ Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ. Κόρνερ του Λέο, κεφαλιά του Αντράντε στη γωνιά, αποκρούει ο Ρομέρο με υπερένταση.

– Έχει φωνάξει τον Ούκας Γκικίεβιτς ο Σαβέφσκι

64′ Φάουλ για την ΑΕΛ, αποκρούει ο Μορέιρα

60′ Λεάντρο στο φάουλ, η μπάλα στο τοίχος

– Ρομέρο αντί Κάσιο

55′ Κόκκινη κάρτα για τον Φεγκρούς. Μακρινή μπαλιά του Ασσίς στο Σκέμπρι, αυτός τσιμπάει την μπάλα, ο Φεγκρούς με δύναμη τον βάζει στο έδαφος και αποβάλλεται. Ετοιμάζεται ο Ρομέρο, για να δούμε ποιον θα αντικαταστήσει.

54′ Ο Σκέμπρι βγαίνει ωραία πλάγια, αργεί όμως και δεν βλέπει τον μόνο Πλατινί. Η πάσα του στον Ασσίς αποκρούεται

– Έχουν αλλάξει θέσεις, Εφραίμ και Σα

50′ Θέατρο ο Σα, αντί κάρτα ανταλλάζει καυτές ματιές με το πιο καλό πορτοκαλί

47′ Εκτελεστής ο Σα, στο τοίχος

47′ Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την ΑΕΛ και κάρτα στον Αλαμπί. Ορθό το φάουλ, ορθή και η κάρτα.

46′ Έναρξη Β’ ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου: Ανέβηκε στο τέλος η ΟΜΟΝΟΙΑ και έδειξε να μπορεί να κερδίσει. Μέχρι το 30 η ΑΕΛ πατούσε καλύτερα χωρίς μεγάλες φάσεις.

44′ Κάρτα στον Γκαούτσο για φάουλ στον Σκέμπρι. Ορθή.

43′ Εφραίμ στο Λεάντρο στον κενό χώρο, φαλτσαριστό σουτ, αποκρούει ο Φεγκρούς

40′ Ξανά επικίνδυνα μπροστά η ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Φεγκρούς αποκρούει την κεφαλιά του Πλατινί

39′ Πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία από το Σκέμπρι. Πλατινί και Χάρης έβγαλαν επικίνδυνα την ομάδα στον αιφνιδιασμό, η μπάλα κατέληξε στο Νούνο που έβγαλε τετ α τετ το ΣΚέμπρι. Η πλάσα του κακή, άουτ

39′ Με αυτοθυσία ο Σκάρα, γλιτώνει την ΟΜΟΝΟΙΑ από βέβαιο γκολ σε σουτ του Σα

35′ Καθαρό φάουλ του Μοντέιρο στο Χάρη, ο Τσαγγάρης κλείνει προκλητικά τα μάτια.

30′ Σουτ του Σοάρες, άουτ.

– Λίγες οι φορές που αναπτύχθηκε σωστά η ΟΜΟΝΟΙΑ. Ο άξονας υπολειτουργεί και ο Σκέμπρι έχει χαθεί ανάμεσα στους ψηλούς μπακ της ΑΕΛ. Θεωρούμε πως ο Γκίκι θα ήταν πιο επικίνδυνος.

21′ Ωραία στη περιοχή η ΟΜΟΝΟΙΑ, ο Ασσίς προς τον Σκέμπρι, αποκρούει ο Καρλίτος σε κόρνερ

21′ Μπαλιά του Σκαραμοτσίνο, ο Φεγκρούς με γροθιές απομακρύνει

19′ Έξυπνη εκτέλεση φάουλ του Μοντέιρο, η μπάλα άουτ

18′ Φάουλ στον Πλατινί σε καλό σημείο, ο πιο καλός πορτοκαλί κλείνει τα μάτια.

14′ Γκολ για την ΑΕΛ, αλλά ως μη γενόμενη η φάση. Είχε σφυρίξει για οφσάιντ ο διαιτητής. Σωστή υπόδειξη.

11′ Καλό γύρισμα του Σκάρα, μαζεύει ο Φεγκρούς προ του Σκέμπρι

7′ Κεφαλιά του Ορλάντο άουτ. Είχε σηκώσει σημαία ο βοηθός.

4′ Ξεκάθαρο θέατρο του Κάσιο στη περιοχή, δεν δίνει κάρτα ο πιο καλός πορτοκαλί

1′ Αγκωνιά του Βάργκας στο πρόσωπο του Ζοάο Πάουλο. Μένει στις παρατηρήσεις ο πιο καλός πορτοκαλί.

1′ Έναρξη αγώνα

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Σκάρα, Αλαμπί, Ζοάο Πάουλο, Χάρης, Σοάρες, Λέο, Ασσίς, Σκέμπρι, Πλατινί, Εφραίμ

ΑΕΛ: Φεγκρούζ, Γκαούτσο, Ντεντέ, Καρλίτος, Ουόν, Σακέτι, Αϊρόσα, Εντμάρ, Μοντέιρο, Σα, Κάσιο

Διαιτητής: Μ.Τσαγγάρης (Σωτηρίου και Τσεντής οι βοηθοί και 4ος ο Ψευδιώτης)

Pregame

image

18:25 Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν την προθέρμανση τους

Πως θα παίξει η ΟΜΟΝΟΙΑ: Στο τέρμα ο Μορέιρα, μπροστά του η τετράδα, Χάρης, Αλαμπί, Αντράντε και Σκάρα. Τριάδα στο κέντρο οι Σοάρες, Λέο και Ασσίς σε πιο προωθημένο ρόλο. Στα άκρα της επίθεσης οι Εφραίμ και Πλατινί και στην κορυφή ο Σκέμπρι.

-Χάρης, Σκέμπρι και Εφραίμ στην ενδεκάδα του Τόνι Σαβέφσκι.

-Στο στάδιο της πρωτεύουσας έφθασε κοντά στις 17:30 η αποστολή της ομάδας μας. Ο Τόνι Σαβέφσκι κάθισε για λίγο και είδε τον αγώνα των Νέων με την Αλκή.