Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ AEK-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-1

AEK-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-1

1022064

Δεν έλειψαν τα λάθη ούτε από το σημερινό φιλικό παιχνίδι. ΟΜΟΝΟΙΑ και ΑΕΚ συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 1-1.

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

90’+2 Μεγάλη ευκαιρία για την ΟΜΟΝΟΙΑ με τον Αλαμπί να μην μπορεί να σκοράρει από κοντά με το κεφάλι. Τη φάση δημιούργησε ο Μενγκόλο
-Παίζουμε πλέον στις καθυστερίσεις

88′ Νέο μακρινό σουτ από την ΑΕΚ, ξανά άουτ

86′ Έξω η μπάλα από μακρινό σουτ του Ντακόλ

84′ Σουτ του Παυλή έξω

82′ Μέσα Χ”Βασίλης και Φιλιώτης και έξω Γκικίεβιτς και Αγκουιάρ

81′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΟΝΟΙΑ ΜΕ ΤΟ ΛΕΟ. Ο Βραζιλιάνος, κυνήγησε την μπάλα και μετά από κακή εκτίμηση του Βούρα, σκοράρει σε κενή εστία

Επέστρεψε ευτυχώς χωρίς πρόβλημα ο Μενγκόλο

77′ Πρόβλημα με τον Μεγκόλο. Στον αστράγαλο στο δεξί του πόδι πονάει ο Καμερουνέζος. Άτυχος, ήταν ο παίκτης που έδωσε πνοή στην ομάδα μας

76′ Ξανά στην περιοχή μας η ΑΕΚ, σουτ του Ντακόλ, λίγο έξω

76′ Νέα ευκαιρία για γκολ της ΑΕΚ, η μπάλα σταματάει μετά από δυνατό σουτ, στο πρόσωπο του Αντράντε!

75′ ΓΚΟΛ για ΑΕΚ. 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ντακόλ

74′ Πέναλτι για την ΑΕΚ. Κράτησε τον Πόποβιτς από τον ώμο ο Σερφά

72′ Σουτ υπό πίεση για τον Γκίκι, έξω

71′ Αλίπιο αντί του Μαργκάσα

71′ Κεραυνός του Ζοάο Πάουλο, δεξιά έξω από το δοκάρι

70′ Αντεπίθεση για την ΟΜΟΝΟΙΑ, σουτ του Γκίκι μετά από πάσα του Λέο, αποκρούει δύσκολα ο Βούρας. Ξανά σε φάση ο Πολωνός.

69′ Σωστή έξοδος του Μπρουκς σε αντεπίθεση και σταματάει το τετ α τετ

68′ Στο έδαφος ο Μεγκόλο μετά από φάουλ. Ευτυχώς δεν έχει κάτι σοβαρό

67′ Σουτ του Γεωργέα φάτσα με τον Μπρουκς, έξω

64′ Περιμένουν στην περιοχή Λέο και Γκίκι, όμως η μπαλιά του Ρενάτο πήγε έξω

63′ Έξυπνη σέντρα/σουτ του Μεγκόλο, δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

60′ Λέο στη θέση του Τέιλορ. Μετακινείται στα άκρα ο Μαργκάσα, και ο Λέο πάει στα χαφ

59′ Πόποβιτς στη θέση του Ράμα

57′ Προσωπική ενέργεια του Μενγκόλο, που δείχνει να είναι αρκετά ταχύτατος winger, κερδίζει τελικά κόρνερ

55′ Καλή κάθετη του Τέιλορ στον Μπρούνο, σε θέση οφσάιντ όμως ο Πορτογάλος

54′ Δύο αμυντικοί κλείνουν τον Τέιλορ που προσπάθησε να περάσει στην περιοχή

53′ Λάθη στην άμυνα, τελικά διώχνει ο Αλαμπί σε κόρνερ

51′ Ασυνεννοησία του Μενγκόλο με τον Μαργκάσα, στην περιοχή, μπορούσε κάποιος για το σουτ, όμως πηγαν και οι δυο στη μπάλα και χάθηκε η ευκαιρία.

50′ Σουτ του Τέιλορ, κόντρα και κόρνερ

50′ Λάθος του Σκάρα, διορθώνει ο Σερφά

49′ Καλή στιγμή με τον Γκίκι. Μπαλιά του Μενγκόλο, ο Γκίκι με προβολή, βγάζει τη μπάλα λίγο άουτ

48′ Τρυπώνει στην περιοχή ο Μενγκόλο, πέφτει όμως μετά από πίεση αντιπάλου και αγγίζει την μπάλα με το χέρι

-Στο αριστερό φτερό ο Μενγκόλο

47′ Σέντρα του Ρενάτο σε στημένο, πάει έξω η μπάλα

46′ Έναρξη β ημιχρόνου

Φωτορεπορτάζ ΑΕΚ-ΟΜΟΝΟΙΑ

-Δύο αλλαγές στο ημίχρονο, μέσα οι Μενγκόλο και Μπρουκς, έξω οι Θεράποντος και Μορέιρα

Τέλος ημιχρόνου 0-0. Μέτριο παιχνίδι στο ΟΑΚΑ.

45′ +1 Σουτ του Σταθάκη, στο τοίχος

45′ Φάουλ ξανά εκτός περιοχής για την ΑΕΚ, στην τελευταία ίσως φάση του 1ου ημιχρόνου

44′ Κόρνερ παραχώρησε ο Εμπέμπα. Σουτ του Ρόβα μετά την εκτέλεση, άουτ

43′ Σέντρα στην περιοχή μας, τη λύση δίνει ξανά ο Ζοάο Πάολο που διώχνει

42′ Λάθος πέρασμα του Αλαμπί, που δεν έδωσε στον Τέιλορ που θα έμπαινε από δεξιά

40′ Χάνει ο Μαργκάσα κοντά στην περιοχή της ΑΕΚ, και χάνεται και η ευκαιρία για κάτι καλό

39′ Εύκολα ο Ανάκογλου περνάει τον Σερφά και σεντράρει, όμως ήταν δυνατή

37′ Άλλη μία σωστή παρέμβαση του Ζοάο Πάουλο

33′ Θέλοντας να βάλει τον Τέιλορ στο ματς, ο Τόνι, τον αλλάζει θέση με τον Θεράποντος με τον μικρό να πηγαίνει αριστερά

32′ Προσπάθησε χωρίς επιτυχία ο Τέιλορ να κάνει κάνει καλό στην περιοχή. Λίγο εκτός ματς ο Αμερικανός, που έχει απέναντι του τον Γεωργέα

29′ Παίρνει κόρνερ ο Παναγιώτης. Διώχνει η άμυνα

28′ Αντεπίθεση για ΑΕΚ που πιάνει ανέτοιμη την πράσινη άμυνα, όμως η μπαλιά ήταν δυνατή προς τα δεξιά

26′ Κεφαλιά του Νταγκόλ, στην αγκαλιά του Μορέιρα

25′ Λανθασμένη υπόδειξη κόρνερ από το βοηθό και ευκαιρία για την ΑΕΚ να απειλήσει

23′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Γκικίεβιτς, τρομερή ασίστ του Θεράποντος, με το δεξί ο Γκίκι πλασάρει, η μπάλα στην εξωτερική των δικτύων

– Καλύτερα πατήματα σήμερα από τον Εμπέμπα. Δεσπόζει στον χώρο του κέντρου η παρουσία του Ζοάο Πάουλο

20′ Δεύτερο λάθος από τον Μπρούνο στο κέντρο, κερδίζει στη συνέχεια ο Ζοάο Πάουλο

19′ Εκτέλεσε ο Νταγκόλ απευθείας, στην αγκαλιά του Μορέιρα

18′ Φάουλ από τον Ράσκο στον άξονα σε αντίπαλο του

16′ Δύσκολα ο Μορέιρα διώχνει, στην αντεπίθεση ο Γκίκι, που είναι σε θέση οφσάιντ

14′ Δεν μπορεί ο Τέιλορ για το σουτ και διώχνει η άμυνα

14′ Κόρνερ για την ΟΜΟΝΟΙΑ μετά από προσπαθεια του Σκαρα

12′ Αντεπίθεση με τον Θεράποντος, προσπάθησε για τη σέντρα προς τον Πολωνό, όμως ήταν δυνατή

11′ Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ. Απομάκρινε ο Ζοάο Πάουλο που είναι ο κορυφαίος μέχρι στιγμής

8′ Λάθος του Αλαμπί με κακό γύρισμα, σουτ του Μπρέσεβιτς, άουτ

Πως αγωνίζεται το τριφύλλι: Μορέιρα στο τέρμα, δεξιά Αλαμπί, αριστερά Σκάρα, στο κέντρο της άμυνας Εμπέμπα-Σερφά, αμυντικά χαφ οι Αντράντε και Αγκουιάρ, μπροστά τους ο Μαργκάσα, δεξιά ο Θεράποντος, αριστερα στο φτερό ο Τέιλορ και κορυφή ο Γκίκι

6′ Κλείνει σωστά ο Εμπέμπα τον Νταγκόλ που δεν μπορεί για το σουτ

4′ Με τις γροθιές ο Μορέιρα απομακρινει

3′ Με τσαμπουκά ο Θεράποντος, κλέβει πρώτα από παίκτη της ΑΕΚ όμως στη συνέχεια κάνει φάουλ

-Σε ρόλο αμυντικού χαφ ο Αντράντε, δεξί μπακ ο Αλαμπί

-Με μαύρη εμφάνιση η ΟΜΟΝΟΙΑ, με λευκή η ΑΕΚ

1′ Λάθος του Βούρα που πιέστηκε από τον Γκίκι, απομάκρυνε με 2η προσπάθεια ο τερματοφύλακας

1′ έναρξη αγώνα

ΑΕΚ: Βούρας, Γεωργέας, Πεταυράκης, Ρόβας, Σταθάκης, Κορδέρο, Ράμα, Ντακόλ, Μπρέσεβιτς, Ανάκογλου, Πλατέλλας.

ΟΜΟΝΟΙΑ: Μορέιρα, Αλαμπί, Σκαραμοτσίνο, Εμπέμπα, Σερφά, Αντράντε, Αγκουιάρ, Τέιλορ, Θεράποντος, Μαργκάσα, Γκικίεβιτς

[Μπρουκς, Λέο, Φιλιώτης, Χατζηβασίλης, Μενγκόλο, Αλίπιο]

Pregame

20:00 Όλα έτοιμα για την έναρξη του ματς

Τον προπονητή της ομάδας μας τίμησαν και οι οργανωμένοι της ΑΕΚ

Τόνι: “Ένα μεγάλο ευχαριστώ στην ΑΕΚ και καλή συνέχεια”

19:58 Ο Ντούσκο τιμάει τον Τόνι Σαβέφσκι, με το γήπεδο να αποθεώνει τον Σκοπιανό

19:53 Ολοκληρώνουν το ζέσταμα τους οι παίκτες. Θυμίζουμε πως πριν την έναρξη του ματς, η ΑΕΚ θα τιμήσει τον Τόνι Σαβέφσκι

19:40 Οι αρχές του σταδίου μετακινούν τον κόσμο μας στο πάνω διάζωμα για λόγους ασφαλείας

19:35 Συνθήματα από τον κόσμο μας, που καταχειροκροτεί τους παίκτες της ομάδας

Με αρκετές απουσίες η ομάδα μας στο ΟΑΚΑ. Ο Τόνι Σαβέφσκι αναμένεται να δοκιμάσει παίκτες σε διαφορετικές θέσεις, αυτό φαίνεται ήδη από τις επιλογές στους πρώτους έντεκα. Με την έναρξη του αγώνα θα δούμε τον σχηματισμό.