Home TOP NEWS Τα γκολ του επαναληπτικού

Τα γκολ του επαναληπτικού

9 (13) - Copy

Ολοκληρώθηκε ο επαναληπτικός αγώνας στο ΓΣΠ για το 2ο προκριματικό γύρο του Europa League ανάμεσα σε ΟΜΟΝΟΙΑ και Μπεϊτάρ. Η ομάδα μας κέρδισε με 3-2, αλλά γνώρισε τον αποκλεισμό από τη συνέχεια της διοργάνωσης. Στο πρώτο μέρος επιτεύχθηκαν τέσσερα γκολ, δύο για κάθε ομάδα, ενώ στην επανάληψη οι “πράσινοι” πέτυχαν ένα τέρμα, που όμως δεν αρκούσε.

Η Ισραηλινή ομάδα άνοιξε το σκορ στο 17ο λεπτό με τον Ατζίλι, ενώ ο Αγκάγιεφ ισοφάρισε για την ΟΜΟΝΟΙΑ στο 26′ του ματς. Προβάδισμα στη Μπεϊτάρ για δεύτερη φορά στον αγώνα έδωσε ο Ατζίλι, που σκόραρε στις καθυστερήσεις με πέναλτι, ενώ με τον ίδιο τρόπο ισοφάρισε ο Σέρινταν δευτερόλεπτα αργότερα. Στο 81ο λεπτό ο Ρουσιάς πέτυχε με γκολαρα το 3-2, που ήταν το τελικό σκορ.