Home ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Γλύτωσε την ήττα στο “Δασάκι” η ΑΕΛ – Νίκη επί του Άρη...

Γλύτωσε την ήττα στο “Δασάκι” η ΑΕΛ – Νίκη επί του Άρη πέτυχε η Ανόρθωση

ael-soares

Έχασε δύο βαθμούς στο “Δασάκι” η ΑΕΛ, που έμεινε στο ισόπαλο 2-2 με τον Εθνικό Άχνας. Ουσιαστικά, η Λεμεσιανή ομάδα πάλι καλά να λέει που πήρε τον ένα βαθμό, αφού βρέθηκε να χάνει 2-0 και ισοφάρισε λίγα λεπτά πριν το τέλος του ματς. Το σκορ στην αναμέτρηση άνοιξε ο Ζελάγια στο 18′ και ο Κατσαραβα στο 32′ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Λίγο πριν πάνε οι ομάδες στα αποδυτήρια, η ΑΕΛ μείωσε σε 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπουένο. Το παιχνίδι στα ίσα έφερε ο Σόουζα στο 87ο.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα:

ano-aris

Στο “Αντώνης Παπαδόπουλος” η Ανόρθωση με δύο γκολ του Γκονσάλβες, το ένα από το σημείο του πέναλτι, κέρδισε 2-0 τον Άρη, σε αγώνα για την 16η αγωνιστική. Ο επιθετικός της “κυρίας” ευστόχησε από τα έντεκα βήματα στο 40′, δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα του. Στο 74′ αστόχησε από το ίδιο σημείο, όμως οκτώ λεπτά αργότερα σημείωσε γκολ από μακρινή απόσταση.