Home TOP NEWS Ανεβαίνει και ο Ολυμπιακός

Ανεβαίνει και ο Ολυμπιακός

Προτελευταία αγωνιστική σήμερα στο Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας και ο απολογισμός του Σαββάτου ξεκαθάρισε και άλλες σημαντικές εκκρεμότητες που αφορούν τόσο την πάνω όσο και την κάτω ζώνη.

Η πρωτοπόρος Αλκή νίκησε εκτός έδρας με 2-1 τον ΑΣΙΛ και εξασφάλισε τον τίτλο, δεύτερη τερματίζει η Πάφος που σήμερα αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 στην έξοδο της στο Παραλίμνι με αντίπαλο την τοπική Ένωση.

Ανεβαίνει ο Ολυμπιακός
Ο Ολυμπιακός στο Μακάρειο Στάδιο νίκησε 3-2 την ουραγό Ένωση Νέων Παρεκκλησιάς και εξασφάλισε την άνοδο του.

Η Παρεκκλησιά άνοιξε το σκορ στο 6′ με τον Πιτσιλλίδη και ο Ολυμπιακός ισοφάρισε στο 8΄ με τον Χριστοφίδη. Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου (49′) ο Πιτσιλλίδης πέτυχε το 2-1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 60′ ο Τόρες με κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2 για τον Ολυμπιακό και στις καθυστερήσεις ο Μάριος Πεχλιβάνης πέτυχε το 3-2.