Home TOP NEWS Κυπελλούχος U21 η ΟΜΟΝΟΙΑ!

Κυπελλούχος U21 η ΟΜΟΝΟΙΑ!

Το πρώτο Κύπελλο της Ιστορίας της πανηγυρίζει η ομάδα των Νέων της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Οι παίκτες του Ανδρέα Νεοφύτου επικράτησαν του αιώνιου τους αντιπάλου με 3-1 και στέφθηκαν πανηγυρικά κυπελλούχοι.

Καλύτερη ήταν η ΟΜΟΝΟΙΑ και στα δύο ημίχρονα. Στο πρώτο μέρος οι πράσινοι κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 με τέρματα των Χατζάρα (7′) και Βασιλείου (42′), το Αποέλ μείωσε προσωρινά σε 1-2 με την έναρξη του Β’ ημιχρόνου, όμως ο Χατζάρας και πάλι ανέβασε τη διαφορά στα δύο γκολ. Ο Ελλαδίτης έκανε το 3-1 στο 67ο λεπτό. Το σκορ διατηρήθηκε μέχρι το φινάλε.

Ακολούθησαν τρελά πανηγύρια από τους παίκτες εντός του αγωνιστικού χώρου με τον κόσμο που βρέθηκε στο Μακάρειο να χειροκροτεί τους νεαρούς για την μεγάλη τους επιτυχία.