Home TOP NEWS Νίκες για ΑΕΚ, Δόξα και Ανόρθωση

Νίκες για ΑΕΚ, Δόξα και Ανόρθωση

Νικηφόρα ξεκίνησε για την ΑΕΚ στο Πρωτάθλημα Cyta. Οι Λαρνακείς σε αγώνα για τη 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta, νίκησαν με 2-0 τον Ολυμπιακό.

Ο Ντάνιελ Μοϊσοφ με καρφωτή κεφαλιά στο 38ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ για να διαμορφώσει το τελικό 2-0 ο Ακοράν με πλασέ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πρώτη νίκη για τη Δόξα στο Πρωτάθλημα και άνοδος στους τέσσερις βαθμούς. Σε αγώνα που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο νίκησε τον Ερμή με 2-1, αφήνοντας τον στους μηδέν βαθμούς. Αυτός ήταν ο πρώτος αγώνας του Ερμή στο Πρωτάθλημα Cyta.

Ο Βασίλης Παπαφώτης άνοιξε το σκορ για τη Δόξα στο 10ο λεπτό για να ισοφαρίσει σε 1-1 ο Τσούμου στο 21΄.

Το νικητήριο τέρμα για τη Δόξα το πέτυχε ο Τιάγκο Γκόμες με πέναλτι στο 82ο λεπτό.

Η Ανόρθωση δυσκολεύτηκε κόντρα στην Αλκή Λάρνακας στο Αμμόχωστος, κατάφερε όμως να πάρει τελικά το διπλό στο 87ο λεπτό χάρη σε αυτογκόλ του Στρατιλάτη.