Home TOP NEWS Ήττα για το Αποέλ από την Ανόρθωση – Τρίποντο στην εκπνοή ο...

Ήττα για το Αποέλ από την Ανόρθωση – Τρίποντο στην εκπνοή ο Απόλλων

Την ήττα από την Ανόρθωση γνώρισε το Αποέλ, σε παιχνίδι για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος cyta. Η ομάδα της Αμμοχώστου επικράτησε του αντίπαλου της με 1-0 μετά από γκολ του Ζοάο Βίκτορ στο 30ο λεπτό. Στο Αποέλ δόθηκε πέναλτι στο 88′ όμως ο Ντε Καμπάργκο έστειλε την μπάλα έξω. Χαμένο πέναλτι είχε και η Ανόρθωση στις καθυστερήσεις.

Στο Τσίρειο, ο Απόλλων επικράτησε στις καθυστερήσεις του Ερμή με 4-2. Δύο φορές προηγήθηκε η ομάδα της Αραδίππου και ισάριθμες απάντησαν οι γηπεδούχοι πριν τελικά καταφέρουν να πάρουν το τρίποντο στο φινάλε. Στο 33′ ο Γουίκς άνοιξε το σκορ και στο 44΄ο Μαρτίνες ισοφάρισε. Ο Εμεχάρα έδωσε ξανά προβάδισμα στον Ερμή στο 49′ όμως ο Ζελάγια στο 71′ σκόραρε και έδωσε ελπίδες στους γαλάζιους. Τελικά το τρίποντο ήρθε στις καθυστερήσεις. Πρώτα με τον Ρομπέρζ έγινε το 3-2 και στη συνέχεια με τον Ζελάγια το 4-2.