Home TOP NEWS Τέσσερις από τους έξι έπαιξαν

Τέσσερις από τους έξι έπαιξαν

Τέσσερις από τους έξι ποδοσφαιριστές που δόθηκαν δανεικοί από την ΟΜΟΝΟΙΑ αγωνίστηκαν το Σαββατοκύριακο που πέρασε. Ο Γεράσιμος Φυλακτού “έγραψε” ακόμη ένα 90λεπτο με την Πάφο, στην οποία χάρισε τη νίκη με δικό του γκολ απέναντι στην ΑΕΛ. Από την κερκίδα είδε το παιχνίδι του Άρη κόντρα στην ΑΕΚ ο Θεοδόσης Κύπρου, που μετράει αντίστροφα για την επιστροφή του στη δράση, μετά το σοβαρό τραυματισμό που είχε.

Βασικός παίζοντας σε ολόκληρη την αναμέτρηση της Ομόνοιας Αραδίππου απέναντι στην Καρμιώτισσα ο Άγγελος Χρυσοστόμου. Ο νεαρός κεντρικός αμυντικός είδε τους αντιπάλους να κερδίζουν 1-0 με γκολ στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Στο παιχνίδι της ΠΑΕΕΚ απέναντι στον ΑΣΙΛ, ο Ανδρέας Σοφοκλέους πέρασε ως αλλαγή στο 43ο λεπτό όταν το σκορ ήταν στο 1-1, το οποίο παρέμεινε μέχρι το τέλος. Για μισή ώρα αγωνίστηκε ο Σωτήρης Φιάκας στην ήττα του Χαλκάνορα με 1-2 από την Αναγέννηση Δερύνειας, ενώ ο Απόλλωνας Βασιλείου δεν πήρε χρόνο συμμετοχής.