Home TOP NEWS Βασικοί Μαρκάσα και Χριστοφή, στον πάγκο ο Φάνος

Βασικοί Μαρκάσα και Χριστοφή, στον πάγκο ο Φάνος

Φιλικό προετοιμασίας έδωσε σήμερα η Εθνική Κύπρου με αντίπαλο την Αρμενία, με δυο ποδοσφαιριστές μας να ξεκινούν βασικοί. Η Εθνική ηττήθηκε με 3-2 με τους Χριστοφή και Μαρκάσα να ξεκινούν βασικοί τον αγώνα. O Μαρκάσα έπαιξε και τα 90 λπετά ενώ ο Δημήτρης αντικαταστήθηκε στο 58′. Δεν πήρε λεπτά ο Φάνος Κατελάρης, αφού ένιωσε κάποιες ενοχλήσεις τις προηγούμενες μέρες.

Το παιχνίδι ήταν σε γενικές γραμμές καλό με αρκετές φάσεις από τις δυο ομάδες. Η Κύπρος βρέθηκε να χάνει με 2-0 μέχρι το 38′. Με την έναρξη του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 51ο λεπτό, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα μείωσε σε 2-1 με κεφαλιά του Λαϊφη, ωστόσο στο 63′ δέχτηκε και 3ο γκολ. Το τελικό σκορ έγραψε ο Πιέρος και πάλι με κεφαλιά στο 89′.

Η Εθνική επιστρέφει απόψε στην Κύπρο και από αύριο οι διεθνείς μας θα ενσωματωθούν στις προπονήσεις.

ΚΥΠΡΟΣ: Πάρντο, Δημητρίου (65΄ Αρτυματάς) Μερκής, Χ. Κυριάκου, Αντωνιάδης (46΄ Βασιλείου) Οικονομίδης (46; Λαϊφης) Φυλακτού, Κάστανος (46΄ Λαμπάν) Μαρκάσα, Χριστοφή (55΄ Αβραάμ) και Μυτίδης (46΄ Πιέρος)