Home TOP NEWS “Διπλό” για ΑΕΛ και Ερμή

“Διπλό” για ΑΕΛ και Ερμή

Με νίκη της ΑΕΛ στο Μακάρειο επί του Ολυμπιακού άνοιξε η αυλαία της 22ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος. Η ομάδα της Λεμεσού ανέβηκε στους 39 βαθμούς και παραμένει στην 5η θέση. Το σκορ άνοιξε ο ο Μαύρου στο 13′ και ο Τεξέιρα στο 38′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Για τους γηπεδούχους μείωσε στο 89ο λεπτό ο Τόρες.

Δείτε πιο κάτω πως εξελίχθηκε η αναμέτρηση:

Λίγο αργότερα στη Λάρνακα, ο Ερμης πέτυχε “διπλό” απέναντι στην Αλκή, την οποία ξεπέρασε στη βαθμολογία. Το σκορ άνοιξε ο Σιμόες στο 37′ και ο Μαρτσίνιακ ισοφάρισε στο 53′. Ο Εμεγκάρα έβαλε στο 66′ μπροστά του “φτεροπόδαρους”, που στο 75′ με το Μοντέριο ανέβασαν περισσότερο το δείκτη του σκορ. Ο Σιμόες στο 88′ μείωσε σε 2-3, όμως ο Εμεγκάρα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων βρήκε πάλι δίχτυα και έδωσε ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα της Αραδίππου. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 90’+5′ με το Σιμόες να πετυχαίνει χατ-τρικ.