Home TOP NEWS Έπαιξε ως αλλαγή και σκόραρε στο 90′ γκολ της νίκης ο Σωτήρης...

Έπαιξε ως αλλαγή και σκόραρε στο 90′ γκολ της νίκης ο Σωτήρης Φιάκας

Μόνο δύο από τους πέντε δανεικούς (Θεοδόσης Κύπρου, Γεράσιμος Φυλακτού, Σωτήρης Φιάκας, Ανδρέας Σοφοκλέους, Άγγελος Χρυσοστόμου) ποδοσφαιριστές της ομάδας μας αγωνίστηκαν το Σαββατοκύριακο που πέρασε.

Το γκολ της νίκης, παίζοντας ως αλλαγή, πέτυχε για το Χαλκάνορα ο Σωτήρης Φιάκας. Ήταν το πρώτο γκολ στη σεζόν για τον 19χρονο ποδοσφαιριστή, που πέρασε στον αγώνα στο 53ο λεπτό και σκόραρε στο 90′. Οι πρώτοι βαθμοί ήταν αυτοί για την ομάδα του Ιδαλίου, στη νίκη με 1-0 επί του Εθνικού Άσσιας.

Δεύτερο σερί 90λεπτο στο 2018 και 12 συνολικά στο Πρωτάθλημα με την Πάφος FC για το Γεράσιμο Φυλακτού. Μεσοβδόμαδα έπαιξε στο ισόπαλο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό, ενώ ακολούθως ήταν στο αρχικό σχήμα απέναντι στον Ερμή.