Home TOP NEWS Πέτεφ: «Χαρούμενος με τη νίκη, πρέπει να μάθουμε από τα λάθη μας»

Πέτεφ: «Χαρούμενος με τη νίκη, πρέπει να μάθουμε από τα λάθη μας»

Απόλυτα ωμός ο Ιβάιλο Πέτεφ, δεν πετάει στα σύννεφα από τη νίκη και είπε ανοιχτά πως η νίκη θα μπορούσε να καταλήξει οπουδήποτε. Η τύχη ήταν με το μέρος μας τόνισε ο Βούλγαρος τεχνικός, που δήλωσε χαρούμενος από το τελικό αποτέλεσμα. Αναλυτικά:

“Ήταν ένα μέτριο παιχνίδι. Μπήκαμε καλά, πετύχαμε ένα γκολ, αλλά δεν είμαι ευχαριστημένος από την χαλαρότητα μετά το γκολ μας. Δεν μπορώ να εξηγήσω γιατί. Μέσα σε 3-4 λεπτά δεχθήκαμε δυο εύκολα γκολ και ενώ δεν φαινόταν τέτοιο το παιχνίδι. Στο ποδόσφαιρο συμβαίνουν αυτά και πρέπει να μάθουμε από τα λάθη μας. Στην επανάληψη το ματς ήταν πιο ανοιχτό, είχαν και οι δυο ομάδες ευκαιρίες. Η τύχη ήταν στη δική μας πλευρά και καταφέραμε να πετύχουμε δυο γκολ και να κερδίσουμε. Οι τρεις βαθμοί είναι πολύ σημαντικοί για μας. Ευχαριστώ τους παίκτες μου, ευχαριστώ και τους όποιους οπαδούς ήταν στην κερκίδα. Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου καλή συνέχεια στην ΑΕΛ. Όλοι ξέρετε πως πέρασα πάνω από ένα χρόνο εδώ και έχω καλές αναμνήσεις.”