Home TOP NEWS Προκρίθηκε στα προημιτελικά η Ανόρθωση

Προκρίθηκε στα προημιτελικά η Ανόρθωση

Η Ανόρθωση έγινε η πρώτη ομάδα που έκλεισε θέση για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Coca-Cola, μετά το ισόπαλο 1-1 με την Αγία Νάπα στον επαναληπτικό. Στο πρώτο ματς η ομάδα της Αμμοχώστου είχε κερδίσει με 3-2 και αυτό το αποτέλεσμα ήταν που της έδωσε την πρόκριση. Το σκορ άνοιξε ο Douglao με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 64′, αφού ένα λεπτό νωρίτερα αποβλήθηκε ο Στυλιανού των γηπεδούχων. Η ομάδα της Β’ κατηγορίας ισοφάρισε στις καθυστερήσεις, όμως δεν είχε χρόνο για άλλο ένα γκολ, που θα έδινε σε αυτήν το εισιτήριο για τους “8” της διοργάνωσης. Δείτε τα στιγμιότυπα της αναμέτρησης:

Νωρίτερα, η ΕΝΠ κέρδισε με 3-2 την Πάφο και πήρε προβάδισμα πρόκρισης. Η ομάδα της Β’ Κατηγορίας προηγήθηκε με τρία γκολ, όμως οι φιλοξενούμενοι μείωσαν και κράτησαν τις ελπίδες τους για ανατροπή ενόψει του επαναληπτικού. Δείτε πως διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα:

Τώρα, για το Πρωτάθλημα, σε εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής, το Αποέλ με ανατροπή επικράτησε 2-1 της ΑΕΛ. Δείτε τα στιγμιότυπα: