Home TOP NEWS Διπλό στο Τσίρειο η Ανόρθωση – “Χ” η ΑΕΚ – Τρίποντο για...

Διπλό στο Τσίρειο η Ανόρθωση – “Χ” η ΑΕΚ – Τρίποντο για Σαλαμίνα

Η Ανόρθωση επικράτησε της ΑΕΛ εκτός έδρας με 1-0 και τερμάτισε στην 3η θέση στην Α’ Φάση. Το γκολ που έκρινε τον αγώνα πέτυχε ο Ντούρις στο 67ο λεπτό.

Η Νέα Σαλαμίνα νίκησε την Αλκή σήμερα με 4-0. Ο Καρλάο άνοιξε το σκορ στο 32′, ο Τιάγκο στο 39′ έκανε το 2-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Ο Ελούντου στο 75′ έκανε το 3-0 και ο Νταμαχού στο 90’+1′ έγραψε το τελικό 4-0.

Μετά από ένα δραματικό αγώνα στο “Στέλιος Κυριακίδης”, Πάφος και ΑΕΚ εξήλθαν ισόπαλες 1-1. Ο Μπεριγκό άνοιξε το σκορ για την Πάφο με πλασέ στο 73ο λεπτό και ο Λαρένα με σουτ έξω από την περιοχή μετά από φάουλ ισοφάρισε σε 1-1 στο 4ο και τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Χαμένο πέναλτι για την ΑΕΚ αφού στο 12ο λεπτό ο Κόπριβετς απέκρουσε την εκτέλεση του Γιάννου.