Home TOP NEWS Νίκες για Ερμή, Απόλλωνα και Αποέλ

Νίκες για Ερμή, Απόλλωνα και Αποέλ

Ο Απόλλωνας επικράτησε σήμερα του Εθνικού εκτός έδρας με 4-1 και τερμάτισε στην 2η θέση της βαθμολογίας στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος. Ο Σκέμπρι άνοιξε το σκορ στο 10′ με τον Σαρδινέρο να κάνει το 0-2 στο 32′. Ο Χαραλάμπους μείωσε στο 41′ όμως ο Ζελάγια με πέναλτι τέσσερα λεπτά μετά έκανε το 1-3. Το τελικό σκορ έγραψε ο Μάρκοβιτς στις καθυστερήσεις.

Με το ίδιο σκορ επικράτησε του Άρη ο Ερμής. Ο Ράντου στο 18′ άνοιξε το σκορ, ο Μοντέιρο ήταν αυτός που στο 33′ έκανε το 2-0. Το 3ο γκολ πέτυχε ο Κυπριανού στο 53′ και το 4ο ο Κωνσταντίνου στο 74′. ο Άρης μείωσε στο 80′ με πέναλτι του Ιονίτα.

Το Αποέλ επικράτησε στις καθυστερήσεις του Ολυμπιακού με 3-2 και θα είναι ο πρώτος αντίπαλος της ομάδας μας στη Β’ Φάση.