Home TOP NEWS Τρεις “πράσινοι” βασικοί στη φιλική ήττα της Εθνικής Κύπρου

Τρεις “πράσινοι” βασικοί στη φιλική ήττα της Εθνικής Κύπρου

Φιλική ήττα από την Ιορδανία με 3-0 δέχθηκε η Κύπρος, σε παιχνίδι που διεξήχθη στο στο Amman International Stadium. Ήταν ο τελευταίος αγώνας της Εθνικής Ανδρών πριν τη συμμετοχή της στο Πρωτάθλημα των Εθνών που ξεκινάει το ερχόμενο Φθινόπωρο. Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 18ο λεπτό με τον Jassen και διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Siaj στο 37′. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 86′ της αναμέτρησης με τέρμα του Yousef.

Στο αρχικό σχήμα του αντιπροσωπευτικού συγκροτήματος ήταν ο Δημήτρης Χριστοφή, ο Φάνος Κατελάρης και ο Ρενάτο Μαργκάσα, με τον πρώτο να φοράει το περιβραχιόνιο του αρχηγού. Ο Τζίμης αγωνίστηκε μέχρι το 72ο λεπτό, ο Κατελάρης αντικαταστάθηκε με με την έναρξη της επανάληψης, ενώ ο Μαργκάσα έπαιξε μέχρι το τέλος του αγώνα, στον οποίο δεν πήρε χρόνο συμμετοχής ο Ανδρέας Χριστοδούλου. Ως αλλαγή στις καθυστερήσεις πέρασε ο Γεράσιμος Φυλακτού, του οποίο τελείωσε ο δανεισμός του στην Πάφο και επιστρέφει στην ΟΜΟΝΟΙΑ, με την οποία έχει συμβόλαιο μέχρι το 2019.