Home ΑΛΛΑ ΤΜΗΜΑΤΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Ήττα στο φινάλε από το Αζερμπαϊτζάν

Ήττα στο φινάλε από το Αζερμπαϊτζάν

Χωρίς βαθμό ολοκλήρωσε την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U19. Στο φινάλε της διοργάνωσης, τα κορίτσια έχασαν με 2-1 από το Αζερμπαϊτζάν στην Αττάλεια. Στη βασική εντεκάδα η Αστανίου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ. Αναλυτικά:

Με ήττα ολοκλήρωσε σήμερα το απόγευμα τις υποχρεώσεις της στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος η Εθνική μας ομάδα των Νεανίδων U19.

Στο φινάλε του δεύτερου ομίλου ηττήθηκε με 2-1 από το Αζερμπαϊτζάν στην Αττάλεια, που φιλοξένησε όλους τους αγώνες.

Η Εθνική μας θα μπορούσε για καλύτερο αποτέλεσμα, όμως τιμωρήθηκε από ένα δίλεπτο αδράνειας και δεν κατάφερε να ανατρέψει τα δεδομένα.

Στο πρώτο ημίχρονο η Εθνική μας είχε τον έλεγχο μέχρι το 35ο λεπτό, μέσα σε ένα δίλεπτο δέχτηκε όμως δύο τέρματα και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-1.

Δέσποινα Χρυσοστόμου και Χρύσω Γεωργίου είχαν καλές προσπάθειες προς το αντίπαλο σκορ πριν ανοίξουμε το σκορ στο 25’.

Το γκολ σημειώθηκε από την Σταυριάνα Αντωνίου μετά από εκτέλεση κόρνερ της Χρ. Γεωργίου.

Στο 34’ και 35’ το Αζερμαπϊτζάν πέτυχε δύο τέρματα και πήγε στα αποδυτήρια με προβάδισμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο παρά τη φιλότιμη προσπάθεια τα δεδομένα δεν διαφοροποιήθηκαν και έτσι ολοκληρώσαμε τις υποχρεώσεις μας χωρίς βαθμολογικό κέρδος.

Η Κύπρος αγωνίστηκε με τις Γ. Κατσονούρη, Χ. Διονυσίου (76’ Ε. Μεσημέρη), Χρ. Μιχαήλ, Μ. Καρασπύρου, Χ. Χαραλάμπους, Στ. Αντωνίου, Χ. Χριστοφή (46’ Ε. Αριστοδήμου), Σ. Μακρή (63’ Μ. Αδάμου), Χρ. Ζορζή, Δ. Χρυσοστόμου (46’ Μ. Ζαχαρία), Μ. Αστανιού (41’ Κ. Αδάμου).