Home TOP NEWS ΟΜΟΝΟΙΑ – Άρκα Γκντίνια 1-2

ΟΜΟΝΟΙΑ – Άρκα Γκντίνια 1-2

Ολοκληρώθηκε το φιλικό παιχνίδι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ με την Πολωνική Άρκα Γκντίνια. Η ομάδα μας γνώρισε την ήττα και στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι την ήττα με 2-1. Προηγήθηκε η ΟΜΟΝΟΙΑ με γκολ του Λούφτνερ όμως οι Πολωνοί γύρισαν τον αγώνα και πήραν τη νίκη.

21 παίκτες χρησιμοποίησε ο Χένινγκ Μπεργκ. Πιο κάτω η εξέλιξη του αγώνα έτσι όπως μας την μετέφερε το γραφείο τύπου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ

Νωρίτερα:

Το δεύτερο φιλικό παιχνίδι της ΟΜΟΝΟΙΑΣ επί Πολωνικού εδάφους προγραμματίστηκε να αρχίσει στις 19:00.

Διεξάγεται στο Gdynia Sports Arena και το γραφείο τύπου της ΟΜΟΝΟΙΑΣ ενημερώνει συνεχώς μέσω της ιστοσελίδας της…

Αναρτήθηκαν ήδη βίντεο με την άφιξη της ομάδας στο γήπεδο όπου διεξάγεται το παιχνίδι και πλάνα από την προθέρμανση και το πολύ ωραίο γήπεδο της αντιπάλου μας.

Σε τρία τριαντάλεπτα θα χωριστεί το φιλικό και όχι δύο 45λεπτα!!

Live η ενημέρωση: (Το κείμενο χρειάζεται refresh για ανανέωση)

Τέλος αγώνα, ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΡΚΑ 1-2

90′: Μπαλιά από τον Μόντες, ο Παναγιώτου πλασάρει απέναντι από τον τερματοφύλακα όμως η μπάλα αποκρούεται

88′: Εκτός περιοχής σουτ από τον Κατελάρη, αποκρούει δύσκολα σε κόρνερ ο τερματοφύλακας

84′: Γύρισμα του Μαυρία και σουτ του Άλβες από το ύψος του πέναλτι με τη μπάλα να περνά πάνω από τα δοκάρια

82′: Γίνεται το 2-1 για την Άρκα με εκτέλεση φάουλ

79′: Λοϊζου και Χαραλάμπους αντί Μανρίκε και Ραμίρεζ

76′: Σουτ του Άλβες από το ύψος της περιοχής, απέκρουσε ο τερματοφύλακας

74′: Διαγώνιο, συρτό σουτ εντός περιοχής από πλευράς Άρκα, η μπάλα έξω

73′: Άλβες και Κατελάρης αντί Τιάγκο και Γκόμες

61′: Κακουλλής και Παναγιώτου αντί Νταρμπισάιαρ και Λούφτνερ και Νικολάου πλέον κάτω από τα δοκάρια αντί του Κυριακίδη.

Ολοκληρώθηκε το δεύτερο 30λεπτο

60′: Σουτ από τον Μόντες, απέκρουσε ο τερματοφύλακας

52′: Εκτέλεση κόρνερ του Τιάγκο, κεφαλιά από τον Λούφτνερ με τη μπάλα να περνά μόλις έξω

51′: Σουτ του Ραμίρεζ από την μικρή περιοχή, απέκρουσε ο τερματοφύλακας.

45′: Χριστοφή, Γκόμεθ, Περέιρα δίνουν τη θέση τους στους Μόντες, Λάνγκ και Μαυρία.

45′: Λάνγκ στη θέση του Γκόμεθ

43′: Κλέψιμο του Ματ σε διεκδίκηση με τον τερματοφύλακα, η μπάλα κατέληξε στον Ραμίρεζ που επιχείρησε σουτ εντός περιοχής στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

41′: Σουτ για την Άρκα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα ψηλά έξω

26′: Πέναλτι παραχώρησε ο Κούσουλος το οποίο μετατράπηκε σε γκολ, 1-1

24′: Εκτέλεση κόρνερ από τον Γκόμεθ στο δεύτερο δοκάρι, κεφαλιά του Λούφτνερ και 1-0 για την ΟΜΟΝΟΙΑ

16′: Απόκρουση του Κυριακίδη σε σουτ εντός περιοχής

4′: Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Χριστοφή, η μπάλα ψηλά έξω

Άρχισε το παιχνίδι…

Η ενδεκάδα της ομάδας μας: Κυριακίδης, Λούφτνερ, Κούσουλος, Περέιρα, Μανρίκε, Γκόμεθ, Γκόμες, Ραμίρεζ, Τιάγκο, Χριστοφή, Νταρμπισάιαρ

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Αντωνίου, Λάνγκ, Κατελάρης, Μαυρίας, Λοϊζου, Άλβες, Κακουλλής, Παναγιώοτυ, Νικολάου, Μόντες και Χαραλάμπους