Home Πετόσφαιρα: Πρόγραμμα, αποτελέσματα και βαθμολογία

Πετόσφαιρα: Πρόγραμμα, αποτελέσματα και βαθμολογία

volley-olympiakos-tournoua (26)

Πρωτάθλημα Πετόσφαιρας Α’ Κατηγορίας, αγωνιστική περίοδος 2016-17

Α’ Φάση:

1η αγωνιστική Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ – Νέα Σαλαμίνα 3-1

2η αγωνιστική Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ – Αναγέννηση Δερύνειας 3-0

3η αγωνιστική Σάββατο 12 Νοεμβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ – Ανόρθωση 0-3

4η αγωνιστική Δευτέρα 28 Νοεμβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ – ΑΕ Καραβά 3-1

5η αγωνιστική Παρασκευή 25 Νοεμβρίου 2016
Παφιακός – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-2

6η αγωνιστική Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ – ΕΝ Παραλιμνίου 3-0

7η αγωνιστική Δευτέρα 30 Ιανουαρίου 2016
20:00 Αποέλ – ΟΜΟΝΟΙΑ

8η αγωνιστική Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2017
Νέα Σαλαμίνα – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-1

9η αγωνιστική Παρασκευή 13 Ιανουαρίου 2017
Αναγέννηση Δερύνειας – ΟΜΟΝΟΙΑ 1-3

10η αγωνιστική Παρασκευή 20 Ιανουαρίου 2017
20:00 Ανόρθωση – ΟΜΟΝΟΙΑ

11η αγωνιστική Δευτέρα 23 Ιανουαρίου 2017
20:00 ΑΕ Καραβά – ΟΜΟΝΟΙΑ

12η αγωνιστική Παρασκευή 3 Φεβρουαρίου 2017
20:00 ΟΜΟΝΟΙΑ – Παφιακός

13η αγωνιστική Παρασκευή 10 Φεβρουαρίου 2017
20:00 ΕΝ Παραλιμνίου – ΟΜΟΝΟΙΑ

14η αγωνιστική Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2017
20:00 ΟΜΟΝΟΙΑ – Αποέλ

 

Βαθμολογία:

αα Ομάδα Αγ. Ν. Η. 3-0 3-1 3-2 2-3 1-3 0-3 Σετ Β.
1. Παφιακός 7 6 1 3 2 1 0 1 0 19-7 17
2. Αναγέννηση 7 5 2 2 2 1 0 1 1 15-10 14
3. ΟΜΟΝΟΙΑ 6 4 2 2 2 0 1 0 1 14-8 13
4. Νέα Σαλαμίνα 7 4 3 2 1 0 1 1 2 12-13 10
5. Ανόρθωσις 7 3 4 1 1 1 2 1 1 14-15 10
6. ΑΕ Καραβά 7 3 4 1 2 0 0 3 1 12-14 9
7. Αποέλ 6 3 3 2 0 1 0 3 0 12-11 8
8. Ε.Ν.Παραλιμνίου 7 0 7 0 0 0 0 1 6 1-21 0


Άλλες διοργανώσεις:

volley-vojvodina-tournoua (17)

-Σούπερ Καπ: Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ – Νέα Σαλαμίνα 3-0

-CEV DenizBank Volleyball Champions League
1ος αγώνας Τετάρτη 2 Νοεμβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ – Ach Volley Ljubljana 0-3
2ος αγώνας Κυριακή 6 Νοεμβρίου 2016
Ach Volley Ljubljana – ΟΜΟΝΟΙΑ 3-0

-CEV Volleyball Cup
1ος αγώνας Πέμπτη 8 Δεκεμβρίου 2016
OK Novi Pazar – OMONOIA 3-0
2ος αγώνας Τρίτη 20 Δεκεμβρίου 2016
ΟΜΟΝΟΙΑ – OK Novi Pazar 2-3

-Κύπελλο Α’ Κατηγορίας
Προημιτελική φάση 1ος αγώνας 13 Δεκεμβρίου
Αποέλ-ΟΜΟΝΟΙΑ 1-3
Προημιτελική φάση 2ος αγώνας 16 Δεκεμβρίου
ΟΜΟΝΟΙΑ-Αποέλ 3-1

Ημιτελική φάση 1ος αγώνας 20 Φεβρουαρίου
Αναγέννηση Δερύνειας-ΟΜΟΝΟΙΑ
Ημιτελική φάση 2ος αγώνας 24 Φεβρουαρίου
ΟΜΟΝΟΙΑ-Αναγέννηση Δερύνειας