Home SPORTS NEWS Απέκρουσε τρεις φορές το ίδιο πέναλτι!! (video)

Απέκρουσε τρεις φορές το ίδιο πέναλτι!! (video)

Ένα απο τα πιο τρελά ματς διεξήχθη την Κυριακή το μεσημέρι στη Βολιβία. Μέσα σε όλα που συνέβησαν έγινε και το εξής τρομερό. Ο τερματοφύλακας της Οριέντε Πετρολέρο, Κάρλος Έρβιν Αρίας, απέκρουσε τρεις φορές το πέναλτι που καταλόγισε ο διαιτητής της αναμέτρησης υπέρ της Ουνιβερσιτάριο.

Στην πρώτη εκτέλεση ο Ρίος εκτέλεσε με δύναμη αλλά ο Αρίας αντέδρασε εντυπωσιακά και απέκρουσε. Όμως ο άρχοντας του αγώνα ζήτησε την επανάληψη καθώς δεν βρισκόταν πάνω στην τελική γραμμή του τέρματος. Για τον ίδιο λόγο επαναλήφθηκε και το δεύτερο πέναλτι το οποίο είχε επίσης αποκρούσει.

Σε εκείνο το σημείο υπήρξε ένταση απο τους παίκτες της Οριέντε και το ματς διακόπηκε για περίπου 10 λεπτά.Στο 3ο πέναλτι η Ουνιβερσιτάριο άλλαξε εκτελεστή όμως το αποτέλεσμα ήταν και πάλι το ίδιο. Ο εκπληκτικός Αρίας δεν άφησε να γίνει το 2-0.

Και αφού δεν έγινε αυτό ήρθε και η ισοφάριση λίγο αργότερα για να… δέσει το γλυκό