Home SPORTS NEWS «Καθάρισε» ο Μίτσελ! (video)

«Καθάρισε» ο Μίτσελ! (video)

Την πρώτη της φετινή εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε η Λεβάντε. Με γκολ του Μίτσελ τρία λεπτά πριν από τη λήξη της αναμέτρησης, η ομάδα του Χουάν Ιγκνάσιο Μαρτίνεθ “δραπέτευσε” από το “Αλφόνσο Πέρεθ” επικρατώντας με 1-0 της Χετάφε. Μετά από ένα κακό ματς, με λίγες φάσεις και υποτονικό ρυθμό, η Λεβάντε κατάφερε να πάρει το πολύτιμο “τρίποντο” με  το εξαιρετικό γκολ που σημείωσε ο Μίτσελ στο 87′, ο οποίος λίγα λεπτά νωρίτερα είχε περάσει ως αλλαγή στον αγώνα. Ο Φάνης Γκέκας και ο Νίκος Καράμπελας ήταν στην 18άδα της Λεβάντε όμως δεν προτιμήθηκαν από τον προπονητή της ισπανικής ομάδας.

Με αυτή τη νίκη, η Λεβάντε έφτασε στους 13 βαθμούς και σκαρφάλωσε στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα ενώ η Χετάφε παρέμεινε στους 10.

Το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής

Σάββατο 20/10
Μάλαγα – Βαγιαδολίδ 2-1 (37’ Ίσκο, 87’ Χοακίν – 9’ Μανούτσο)
Ρεάλ Μαδρίτης – Θέλτα 2-0 (11’ Ιγκουαΐν, 76’ πεν. Ρονάλντο)
Βαλένθια – Αθλέτικ Μπιλμπάο 3-2 (26’ πεν. Σολδάδο, 88’ Κόστα, 90’ Βαλντές – 19’, 30’ Αντούριθ)
Λα Κορούνια – Μπαρτσελόνα 4-5 (26′ πεν, 47′ Πίτσι, 37′ Μπεργκαντίνος, 79′ αυτ. Αλμπα-3′ Άλμπα, 8′ Τέγιο, 18′, 43′, 77′ Μέσι)