Home SPORTS NEWS Συνεχίζει απτόητη η Σεντ Ετιέν

Συνεχίζει απτόητη η Σεντ Ετιέν

Ως κατακτητής πέρασε η Σεντ Ετιέν απο την έδρα της Σοσό. Οι «πράσινοι» έχοντας καλή ψυχολογία, απο την επικράτησή τους την Παρασκευή επί της Ρεν, πέταγαν φωτιές στην επίθεση και πέρασαν στους 8 του Λιγκ Καπ μετά το 3-0. Δράστες οι Αμουνά και Αλόνσο οι οποίοι τόνισαν τις ελλείψεις των γηπεδούχων στην άμυνα.

Στα προημιτελικά προκρίθηκε η Τρουά που έκανε την ανατροπή στο Λουί Ντε κόντρα στη Μονακό. Οι πρωτοπόροι της Λιγκ 2 άνοιξαν το σκορ με τον Καράσκο να ευστοχεί απο τα 11 βήματα. Στο 65ο λεπτό ο Ρινκόν ισοφάρισε για την Τρουά και στο 81 Όθον έδωσε το νικητήριο γκολ στην ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι μάλιστα έμειναν με 10 δέκα πάικτες ύστερα απο την αποβολή του Γιατάρα.

Με ένα γκολ απο το πρώτο ημίχρονο η Ρεν πήρε το εισιτήριο για τους «8». Σκόρερ ο Αλεσαντρινί στο 18.