Home SPORTS NEWS Πεντάρα… η Μίλαν (video)

Πεντάρα… η Μίλαν (video)

Την ανοδική της πορεία συνέχισε η Μίλαν στο καμπιονάτο και ξέσπασε… με πέντε γκολ εντός κόντρα στη Κιέβο. Οι «ροσονέρι» έφτασαν σε θρίαμβο με 5-1 και έτσι έμειναν για τρίτο ματς αήττητοι (2-1-0), φτάνοντας τους 14 πόντους, όσους έχει και η Ρόμα. Για τη φιλοξενούμενη, που είχε τον Στέφανο Σορεντίνο κάτω από τα δοκάρια της, ήταν η 7η ήττα σε 11 ματς (3-1-7)!

Η Μίλαν μπήκε δυνατά στο ματς και στο 16’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με τον Εμανούελσον. Η Κιέβο ισοφάρισε με τον Πελισιέρ στο 18’, αλλά στη συνέχεια οι «ροσονέρι» πήρα… σβάρνα την αντίπαλό της. Μέσα σε πέντε λεπτά (36’ και 41’) σκόραραν ο Μοντολίβο και ο Μπόγιαν. Το 4-1 διαμόρφωσε ο Ελ Σαράουι στο 75’, ενώ στις καθυστερήσεις σκόραρε και ο Πατσίνι.

szólj hozzá: Milan-Chievo 5-1