Home ΑΡΧΕΙΟ EURO 2016 Πρωτιά με τριάρα η Ουαλία, πέρασε ως 2η η Αγγλία, κοντά στην...

Πρωτιά με τριάρα η Ουαλία, πέρασε ως 2η η Αγγλία, κοντά στην πρόκριση η Σλοβακία

england

Με τους αγώνες Ουαλία-Ρωσία και Αγγλία-Σλοβακία ολοκληρώθηκε η δράση στον 2ο όμιλο του EURO 2016. Με τριάρα η Ουαλία πήρε την πρωτιά, ενώ η Αγγλία πέρασε ως 2η μετά την ισοπαλία με τη Σλοβακία, που έχει πολλές πιθανότητες να περάσει ως μια από τις τέσσερις καλύτερες ομάδες που κατέλαβαν την 3η θέση.

Ο Μπέιλ και η παρέα του ήταν αποτελεσματικοί, παίρνοντας την ουσία κόντρα στην Ρωσία. Δυνατά μπήκε η Ουαλία, που πήρε άνοιξε το σκορ μόλις στο 11ο λεπτό με γκολ του Ράμσεϊ, ενώ στο 20λεπτο πήρε προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Νιλ Τέιλορ να σκοράρει. bale-walesΣτην επανάληψη ο Μπέιλ διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με τον σταρ της Ρεάλ να φτάνει τα τρία γκολ στη διοργάνωση, σκοράροντας σε όλους τους αγώνες.

Αν και κυριάρχησε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα η Αγγλία δεν κατάφερε να σκοράρει, έτσι έμεινε στη λευκή ισοπαλία. Είχαν ευκαιρία τα “τρία λιοντάρια”, όμως ο τερματοφύλακας της Σλοβακίας ήταν παρών σε όλες και αποσόβησε σίγουρα τέρματα.