Home DON'T MISS “Αυτοκτόνησε” στο Μπόρνμουθ η Λίβερπουλ

“Αυτοκτόνησε” στο Μπόρνμουθ η Λίβερπουλ

bouliv

Απίστευτη εξέλιξη του σκορ του αγώνα ανάμεσα σε Μπόρνμουθ και Λίβερπουλ, με την πρώτη να κερδίζει με ανατροπή 4-3 τους “κόκκινους”. Η ομάδα του Κλοπ “αυτοκτόνησε”, έχοντας προηγηθεί με 0-2 στο ημίχρονο και 1-3 έως και ένα δεκαπεντάλεπτο πριν τη συμπλήρωση των 90′. Με το αποτέλεσμα αυτό η Λίβερπουλ έπεσε στην 3η θέση ισοβαθμώντας με την Μάντσεστερ Σίτι, αμφότερες έχουν 30 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την πρωτοπόρο Τσέλσι.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι, με γκολ των Μανέ και Ορίγκι σε 20ο και 23ο λεπτό, η Λίβερπουλ έβαλε τις βάσεις για ένα “διπλό” σε μια δύσκολη έδρα. Στην επανάληψη, με πέναλτι του Γουίλσον στο 56′ η Μπόρνμουθ μείωσε σε 2-1, αλλά εφτά λεπτά αργότερα ο Τσαν με όμορφο γκολ έδωσε πάλι αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Όσοι νόμιζαν πως το παιχνίδι “τελείωσε” μάλλον λογάριαζαν χωρίς τον ξενοδόχο, με την Μπόρνμουθ να ισοφαρίζει με γκολ των Φράσερ (76′) και Κουκ (78′) μέσα σε ένα τρίλεπτο. Η ολική ανατροπή έγινε στο 90’+3′ με σκόρερ τον Άκε, μετά από λάθος του Κάριους, τερματοφύλακα της Λίβερπουλ.