Home DON'T MISS FIFA Club World Cup: Προκρίθηκε στον τελικό η Ρεάλ Μαδρίτης και θα...

FIFA Club World Cup: Προκρίθηκε στον τελικό η Ρεάλ Μαδρίτης και θα αντιμετωπίσει την Κασίμα Άντλερς

benzemareal

Με γκολ του Καρίμ Μπενζεμά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και του Κριστιάνο Ρονάλντο στο ίδιο χρονικό σημείο της επανάληψης, η Ρεάλ Μαδρίτης κέρδισε 2-0 την Κλαμπ Αμέρικα και προκρίθηκε στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων. Εκεί θα αντιμετωπίσει την Κασίμα Άντλερς, που κέρδισε στον άλλο ημιτελικό την Ατλέτικο Νασιονάλ με 3-0.

Για πρώτη φορά μια Ιαπωνική ομάδα θα αγωνιστεί στον τελικό της συγκεκριμένης διοργάνωσης, όπου το φαβορί είναι η Ρεάλ Μαδρίτης, που θέλει να σηκώσει για δεύτερη φορά στην ιστορία της το συγκεκριμένο τρόπαιο.

Ρεάλ Μαδρίτης-Κλαμπ Αμέρικα 2-0

-Την Κυριακή 18/12 θα διεξαχθεί ο τελικός, όπως επίσης και ο αγώνας για την 3η θέση.

Τα στιγμιότυπα από τους δύο ημιτελικούς:

Ιστορική στιγμή για το ποδόσφαιρο αποτελεί η φάση στον αγώνα ανάμεσα σε Κασίμα Άντλερς και Ατλέτικο Νασιονάλ, όπου ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι, αφού πρώτα συμβουλεύτηκε το βίντεο με την επανάληψη της φάσης. Βλέποντας το ρεπλέι ο ρεφ πήρε την απόφαση του. Δείτε το στιγμιότυπο: