Home DON'T MISS Νικήτρια η Ρόμα στο ντέρμπι Ντε λα καπιτάλε

Νικήτρια η Ρόμα στο ντέρμπι Ντε λα καπιτάλε

roma

Η Ρόμα βγήκε νικήτρια στο ντέρμπι Ντε λα καπιτάλε, επικρατώντας με 2-0 της Λάτσιο. Οι τυπική φιλοξενούμενοι “τζιαλορόσι” πήραν το προβάδισμα στο 64′ με γκολ που πέτυχε ο Στρούτμαν, ενώ ο Ναϊνγκολάν ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα, σκοράροντας στο 77ο λεπτό του αγώνα. Με τη νίκη αυτή η Ρόμα παρέμεινε στο -4 από την κορυφή και ευελπιστεί πως θα πλησιάσει περισσότερο στις επόμενες αγωνιστικές. Η Λάτσιο απομακρύνθηκε στους οκτώ βαθμούς πλέον από την 1η θέση.

Σε άλλες αναμετρήσεις που διεξήχθησαν την ίδια ώρα, Σασουόλο και Σαμπντόρια πέτυχαν εντός έδρας νίκες επί των Έμπολι και Τορίνο αντίστοιχα, ενώ η Πεσκάρα πήρε βαθμό στις καθυστερήσεις ισοφαρίζοντας την Κάλιαρι.

Τα αποτελέσματα των αγώνων που ξεκίνησαν στις 16:00, στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής:
Λάτσιο – Ρόμα 0-2
Πεσκάρα – Κάλιαρι 1-1
Σαμπντόρια – Τορίνο 2-0
Σασουόλο – Έμπολι 3-0