Home SPORTS NEWS Καταιγιστική η Αθλέτικ Μπιλμπάο στο 300ο ματς του Βαλβέρδε στον πάγκο της...

Καταιγιστική η Αθλέτικ Μπιλμπάο στο 300ο ματς του Βαλβέρδε στον πάγκο της ομάδας

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο ήταν καταιγιστική απέναντι στην Λας Πάλμας, κερδίζοντας την με 5-1. Πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση οι Βάσκοι είχαν προβάδισμα δύο τερμάτων, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με το σκορ στο 3-1. Τα άλλα δύο γκολ των γηπεδούχων επιτεύχθηκαν με μικρή διαφορά, αφού με το που έγινε το 4-1, το πέμπτο γκολ ήρθε δευτερόλεπτα μετά τη σέντρα των ηττημένων. Πέραν της νίκης, ο προπονητής της ομάδας, Ερνέστο Βαλβέρδε, χαμογελούσε γιατί έφτασε τα 300 ματς στον πάγκο της Αθλέτικ. Δείτε τα στιγμιότυπα του παιχνιδιού: