Home SPORTS NEWS Έλειψε το θέαμα, είχε γκολ, όχι όμως νικητή!

Έλειψε το θέαμα, είχε γκολ, όχι όμως νικητή!

Ισόπαλο με σκορ 2-2 ολοκληρώθηκε το παιχνίδι ανάμεσα σε Πορτογαλία και Μεξικό, στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του πρώτου ομίλου στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών, που διεξήχθη στην πόλη Καζάν. Έλειψε το θέαμα από το παιχνίδι, όχι όμως τα γκολ, αφού επιτεύχθηκαν συνολικά τέσσερα, δύο από κάθε ομάδα. Η Πρωταθλήτρια Ευρώπης πήρε δύο φορές προβάδισμα, όμως ισάριθμες η κάτοχος του Gold Cup έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

Ο Κουαρέσμα, έπειτα από εξαιρετική ασίστ του Ρονάλτο, άνοιξε το σκορ στο 35′. Εφτά λεπτά αργότερα ο Ερνάντες (ή αλλιώς Τσιτσαρίτο) ισοφάρισε με κεφαλιά ψαράκι. Όλα έδειχναν πως δεν θα υπάρξουν τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο, όμως στο 86′ ο Σέντρικ που είχε περάσει ως αλλαγή έβαλε ξανά μπροστά στο σκορ την Πορτογαλία, που είδε τον Μορένο στις καθυστερήσεις να σκοράρει με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ και να διαμορφώνει το τελικό 2-2.