Home SPORTS NEWS ‘Έριξε “4άρα” στην Αυστραλία η “Σελεσάο”, διάλυσε τη Σιγκαπούρη η Αργεντινή

‘Έριξε “4άρα” στην Αυστραλία η “Σελεσάο”, διάλυσε τη Σιγκαπούρη η Αργεντινή

Άνετες νίκες σε φιλικές αναμετρήσεις κόντρα σε Αυστραλία και Σιγκαπούρη πέτυχαν Βραζιλία και Αργεντινή αντίστοιχα.

Η “Σελεσάο” έριξε “4άρα”, ανοίγοντας μάλιστα το σκορ μόλις στο δέκατο δευτερόλεπτο. Σκόρερ ο Ντιέγκο Σόυζα, που σημείωσε δύο τέρματα, με το δεύτερο να επιτυγχάνεται στις καθυστερήσεις διαμορφώνοντας το τελικό 4-0. Ενδιάμεσα, ο Τιάγκο Σίλβα (62′) και ο Τάιζον (74′) ήταν οι άλλοι δύο παίκτες που βρήκαν δίχτυα.

Όσον για την “Αλμπισεσέλεστε”, κέρδισε με το επιβλητικό 6-0, με κάθε γκολ να σημειώνεται από διαφορετικό παίκτη. Ο Φάσιο στο 25′ άνοιξε το σκορ στο ματς και ο Κορέα με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 60′ Γκόμες έκανε το 3-0, ενώ στο 74′ ο Παρέδες ανέβασε κι άλλο το δείκτη του σκορ. Στο 90′ ήταν σειρά του Αλάριο να χριστεί σκόρερ, ενώ στο 3ο λεπτώ των καθυστερήσεων o Ντι Μαρία διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.