Home SPORTS NEWS Νίκη επί του Καμερούν πέτυχε η Χιλή – Διπλή βοήθεια από το...

Νίκη επί του Καμερούν πέτυχε η Χιλή – Διπλή βοήθεια από το video assistant referee

Πρεμιέρα στο 2ο όμιλο του Κυπέλλου Συνομοσπονδιών, με τη Χιλή να επικρατεί με 2-0 κόντρα στο Καμερούν. Στο ματς χρειάστηκε η βοήθεια του video assistant referee και μάλιστα δύο φορές.

Αρχικά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, όπου μέσω αυτής της διαδικασίας ακυρώθηκε το γκολ του Εντουάρντο Βάργκας ως οφσάιντ, αφού δεν το είχε υπέδειξε ο βοηθός ρεφ. Το αντίθετο έγινε στις καθυστερήσεις του δεύτερου μέρους, όταν ο Βάργκας και πάλι έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, με τον βοηθό να σηκώνει το σημαιάκι, λανθασμένα όμως τελικά, κάτι που φάνηκε στις επαναληπτικές προβολές και το τέρμα μέτρησε κανονικά.

Ενδιάμεσα, στο 81′ ο Βιδάλ είχε ανοίξει το σκορ. Δίκαιο το αποτέλεσμα, με τους Χιλιανούς να το ήθελαν και να το έψαξαν περισσότερο, σε αντίθεση με τους αντιπάλους τους που προσπαθούσαν κυρίως με αντεπιθέσεις.