Home SPORTS NEWS Πολλά γκολ στο… φιλικό El Clasico, με νικητές τους “μπλαουγκράνα”

Πολλά γκολ στο… φιλικό El Clasico, με νικητές τους “μπλαουγκράνα”

Πολλά γκολ και σχετικά καλό θέαμα πρόσφερε το… φιλικό El Clasico που διεξήχθη στο Μαϊάμι. Στο πλαίσιο του International Champions Cup 2017, Ρεάλ Μαδρίτης και Μπαρτσελόνα αναμετρήθηκαν στο κατάμεστο “Hard Rock Stadium”, που βρήκε νικητές τους “μπλαουγκράνα” με 3-2. Μπορεί η αντιπαλότητα να υπήρχε και να φάνηκε αρκετά στον αγωνιστικό χώρο, όμως ο ρυθμός του παιχνιδιού ήταν αρκετά αργός και σίγουρα διέφερε κατά πολύ από επίσημο αγώνα μεταξύ των δύο ομάδων.

Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα της Βαρκελώνης προηγείτο με 2-0. Ο Μέσι μόλις στο 3′ άνοιξε το σκορ και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Ράκιτιτς με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Αντέδρασαν οι “μερένχες” και μείωσαν στο 14′ με τον Κόβατσιτς, ενώ στο 36′ με σκόρερ τον Ασένσιο έφεραν το ματς στα ίσα. Με γκολ ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, με τον Πικέ να σκοράρει με κοντινή προβολή στο 50′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Νεϊμάρ.