Home SPORTS NEWS Η Σεβίλλη… ντύθηκε Λίβερπουλ και πλήγωσε τους “κόκκινους”

Η Σεβίλλη… ντύθηκε Λίβερπουλ και πλήγωσε τους “κόκκινους”

Όλοι θα θυμάστε τον τελικό του Τσάμπιονς Λιγκ του 2005 όταν η Λίβερπουλ επέστρεψε από το 0-3 του ημιχρόνου ισοφαρίζοντας σε 3-3 τελικό. Αυτή τη φορά, σε όχι το σημαντικό παιχνίδι, οι ρόλοι αντιστράφηκαν και η Σεβίλλη πλήγωσε τους “κόκκινους” με το συγκεκριμένο τρόπο. Η ομάδα του μεγάλου λιμανιού προηγήθηκε με τρία τέρματα μέσα στην Ισπανία και είχε την πρόκριση στο χέρι της, όμως στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι έφεραν τα πάνω κάτω.

Στα άλλα ματς, για τον ίδιο όμιλο η Σπαρτάκ ισοφαρίστηκε από τη Μάριμπορ στο φινάλε. Η Ρεάλ έριξε “6άρα”, όμως θα τερματίσει στη 2η θέση αφού η Τότεναμ κέρδισε και μέσα στη Γερμανία την Μπορούσια Ντόρτμουντ. Συνεχίζει να ελπίζει η Νάπολι, που επικράτησε απέναντι στη Σαχτάρ, ενώ η Μάντσεστερ Σίτι αν και δυσκολεύτηκε έκαψε την αντίσταση της Φέγενορντ. Μεγάλο “διπλό” πέτυχε μέσα στο Μονακό η Λειψία, ενώ χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το ματς ανάμεσα σε Μπεσίκτας και Πόρτο.